Veiksmīgi noslēgušās projekta „Ambassadors of European culture” aktivitātes

1

Veiksmīgi noslēgušās projekta „Ambassadors of European culture” aktivitātes

 Biedrības „Erfolg” organizētais un Erasmus + programas atbalstītais projekts „Ambassadors of European culture” ir veiksmīgi noslēdzies. 24 dalībnieki no Čehijas Republikas, Rumānijas, Bulgārijas un Latvijas pūlcējās Daugavpilī un 10 dienu laikā iejūtās kultūras vēstnieku lomā, daloties un gūstot jaunas zināšanas par citām kultūrām. Kaut arī visas projekta dalībnieku pārstāvētās valstis ir vienotas Eiropas savienībā, tomēr kultūru un tradīciju atšķirība un unikalitāte ir ievērojama. To varēja manīt projekta aktivitāšu laikā daloties ar valodu īpatnībām, vērojot nacionālās dejas un izgaršojot dalībnieku līdzi paņemtos gardumus no pārstāvētām valstīm.  

 Bet vispirms dalībnieki vētrošanas veidā iepazina kultūras jēdzienu kā tādu, iepazīstot kultūras redzamās un neredzamās puses, lai jau nākamajā dienā sāktu iepazīt katru pārstāvēto valsti individuāli. Pirmā iepazīstamā valsts bija Rumānija, kur dalībnieki iepazina Rumānijas nacionālās dejas un āra spēles, kuras neskatoties uz vēsu laiku izraisīja dalībniekos sajūsmu. Pēc deju un spēļu aktivitātēm dalībnieki izgaršoja rumāņu līdzatvestos gardumus.

 Nākošā diena iezīmējās Čehijas Republikas krāsās. Dalībnieki noskatoties interesantus un smieklīgus videosižetus par Čehiju pēcāk piedalījās jautājumu spēlē ar balvām. Pēc spēlēm dalībnieki mācījās Čehu nacionālās dejas un dziesmas, kam sekoja Čehu galds ar tradicionālajiem gardumiem.

 Nākamajā, nu jau piektajā dienā, dalībniekus gaidīja vairākas āra aktivitātes. Iesākumam dalībnieki devās uz modei veltīto izstādi „Atmiņu lāde”, kur dalībniecēm bija iespēja pielaikot kādu no vairākiem vēsturiskiem tērpiem un nobildēties. Tad sekoja ekskursija apkārt Daugavpilij ar ekskursijas tramvaju un ekskursija tramvaju depo. Diena noslēdzās ar spēli par stereotipiem „Vilciens uz Maskavu”.

 Nākošajā dienā dalībnieki no Bulgārijas sagatavoja interesantu un jautru prezentāciju par savu valsti, noslēdzot to ar atraktīvu viktorīnu. Kā jau tika ierasts, tam sekoja galds ar bulgāru sarūpētajiem gardumiem. 

 Nākamajā dienā neizpalika arī Latvijas kultūras prezentācija. Pēc interesantas prezentācijas un atraktīviem videosižetiem, dalībniekiem tika parādīts kā veidot puzurus un katrs dalībnieks izmantoja iespēju sev tādu izveidot kā atmiņu vai dāvanu tuviem cilvēkiem. Vakara noslēgumā notika latviešu dejas un dalībnieki tika cienāti ar mājās gatavotu rupjmaizes kārtojumu un citiem gardumiem.

 Projekta aktivitāšu noslēgumā dalībnieki devās uz bērnu namu „Priedīte”, kur dalījās ar nacionālajām rotaļām un dziesmām, mācīja bērniem dažādus vārdus un kopā zīmēja zīmējumus. Tā kā tā bija pēdējā pilnā aktivitāšu diena, dalībnieki pavadīja daudz laika sarunās viens ar otru, daloties ar nākotnes plāniem un par iespēju tikties vēlreiz tuvākajā nākotnē.

 Kopūmā projekts bija pilns ar aktivitātēm, paralēli pārstāvēto valstu kultūras prezentēšanai tika apciemotas tādas vietas kā Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Māla mākslas centrs, Daugavpils cietoksnis un Marka Rotko centrs, Latviešu māja u.c.

 Pēdējā aktivitāšu vakarā dalībnieku tuvojošos atvadu mirkli saldināja lieliskas vakariņas restorānā „Čili pica” un doma par drīzu atkalredzēšanos.