Bērnu etniskā vasaras skola: „Cirka un estrādes pasaule.”

logo+2logo-Jaunatne-Darbiba 132No 9. jūnija līdz 20. jūnijam biedrībā „ERFOLG” tika organizēta bērnu skola ar nosaukumu „Cirka un estrādes pasaulē”. Šai skolai bija pieteikušies 16 bērni vecumā no 5-13 gadiem. Sākumā likās, ka visjaunākajai tikai 5 gadus vecai dalībniecei būs grūti iejusties šajā vidē, jo skolā piedalījās bērni, kuri bija vecāki par viņu par 4 līdz pat 9 gadiem. Tomēr šī meitene jutās lieliski, jo viņa tika uzņemta ar siltām sirdīm un bērni viņu uzskatīja par savu mazāko māsu. Skolas laikā valdošā atmosfēra bija silta un draudzīga. Šo divu nedēļu laikā bērni un arī skolotāji ieguva jaunus draugus un sakarus, kā arī iemaņas kuras noteikti noderēs turpmākajā dzīvē.

133134Šajā skolā notika vairākas aizraujošas aktivitātes, kuras tika organizētas divu nedēļu garumā, katrai dienai tika piešķirts kaut kas īpašs, lai bērniem nebūtu garlaicīgi. Skolas gaitā bērni iepazinās ar vācu valodu, kuras nodarbības 45 minūšu garumā notika no rīta, un turpinājās divu nedēļu garumā. Vācu valodas nodarbību ietvaros bērni iemācījās vienkāršus valodas pamatus, kā arī iemācījās nosaukt visus cirka dalībniekus un dzīvniekus. Dienas laikā bērni mācījās un centās izpildīt akrobātikas trikus, atpūtās pie dabas krūts, iejutās klaunu un citu cirka tēlu lomās, mācījās žonglēt. Neiztika arī bez pusdienām kafejnīcā „Pelmennaja”, kurā bērni guva jaunus enerģijas avotus turpmākajām dienas plānotajām aktivitātēm. Skolas dalībnieki apciemoja Latgales Zoodārza iemītniekus, apmeklēja zirgus Zirgu manēžā Mežciemā, izbaudot mākslu Marko Rotko centrā, bērniem pašiem bija iespēja iejusties mākslinieku lomā, skatījās filmu, kas ir saistīta ar cirka dzīvi. Visas skolas noslēgumā bērni ar skolotāju palīdzību organizēja noslēguma koncertu vecākiem, kurā bērni uzstājās ar saviem talantiem un prasmēm, kuras guva skolas laikā, tājā piedalījas gan bērni, gan skolotāji. Uz šo koncertu tika ielūgti bērnu vecāki un vecvecāki. Kā arī vakara noslēgumā bērni tika pārsteigti ar garšīgu dāvanu no biedrības „ERFOLG”

135

Šo skolu vadīja skolotājas no Vācijas Pia un Sofija, skolotāja no Francijas-Amandine un no Daugavpils -Ēriks un Ilma. Šīs skolas skolotāji centās uzturēt kārtību un mājīgumu šajā skolā, lai bērni justos omulīgi. Skolotāji vienmēr bija gatavi sniegt palīdzību bērniem gan priecīgajos, gan grūtajos brīžos. Skolotāji vienlīdzīgi attiecās pret bērniem, nešķirojot nedz pēc uzvedības, nedz izskata vai pat tautības vai dzimuma. Skolotāji uzreiz atrada kopīgu valodu ar bērniem, un bērni ar viņiem.

Sagatavoja  Ilma Kupcova

Biedrība „ERFOLG”

Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils

Telefoni: 20371892, 65420019

erfolg@inbox.lv

www.erfolg.lv