Veiksmīgi atklātais „Logs uz Eiropu”!

 

            No 25.maija līdz 3.jūnijam Daugavpilī norisinājās starpkulturāls Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts „Window to Europe”. Jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem, no Latvijas, Armēnijas, Rumānijas, piedalījās projektā, kura galvenā tēma bija dažādo kultūru iepazīšana.

Projekta laikā aktīvi tika apspriestas tādas tēmas kā kultūru tradīciju atšķirības valstīs, nacionālie stereotipi un vēl daudzas citas tēmas, tajā skaitā arī problēmas. Tāpat projekta laikā norisinājās diskusijas par Eiropas vērtībām, plusiem un mīnusiem Eiropas Savienības vērtību apzināšanu dalībvalstīs. Tika organizētas dažādas spēles un enerdžaizeri, pat tika izspēlēti teatrāli istudējumi par tēmu – Eiropas problēmas.

Paralēli diskusijām dalībnieki daudz laika pavadīja svaigā gaisā, dejojot, spēlējot spēles ar bumbu un citādi aktīvi pavadot laiku. Piemēram, 26.maija vakarā, projekta dalībnieki apmeklēja tradicionālo deju festivālu, kurš norisinājās Daugavpilī, Ledus Hallē, kurā varēja vērot latviešu dejas 5 000 dalībnieku izpildījumā. Tāpat vienā no projekta dienām jaunieši piedalījās pilsētas iepazīšanas kvestā, pildīja nelielus uzdevumus, lai labāk iepazītu pilsētu.

Vēlāk dalībniekiem bija piedāvāta iespēja savu aktivitāti un radošumu parādīt gatavošanās laikā pasākumam Bērnu aizsardzības dienai, kur dalībnieki arī piedalījās, novadot dažādas meistarklases un spēles priekš bērniem. Jaunieši no dažādām valstīm ar lielāko prieku krāsoja Daugavpils pilsētas bērnu sejas, spēlējās kopā ar viņiem, veidoja un pūta ziepju burbuļus. Tajā pašā dienā, kad daļa no grupas krāsoja bērnu sejas, citi bērni, kuri vēl stāvēja tikai rindā vai vienkārši atradās netālu no skatuves, varēja vērot noorganizēto deju uzvedumu uz skatuves, savukārt vēlāk pievienoties dejās un mēģināt atkārtot kādas deju kustības.
34383959_10216125578402530_4950419042407022592_n

Projekta noslēgumā, 2.jūnijā, tika novadīts starptautisks futbola mačs, Daugavpils 3.vidusskolā, starp projekta dalībniekiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Kā mača tiesnesis tika ielūgts Ēvalds Stankevičs.
34401346_10216125521841116_4590822377268445184_n

Pēc sīvās cīņas spēlē uzvarēja komanda no projekta „Window to Europe”, lai gan visi, gan dalībnieki, gan skatītāji ieguva daudz pozitīvu emociju.

Projekta laikā jaunieši uzzināja daudz jauna par kultūru atšķirībām un problēmām Eiropas valstīs, ieguva jaunus draugus un iepazinās ar citām kultūrām, pateicoties starpkultūru vakaram, kur katras valsts grupa demonstrēja tradicionālo virtuvi, dejas, dziesmas, kā arī mācīja pārējiem dalībniekiem vietējo valodu, tādā veidā prezentējot savu valsti. Tāpat dalībnieki vairāk uzzināja par neformālo izglītību un katrs projekta dalībnieks ieguva Eiropas sertifikātu Youthpass, kurā tika aprakstītas visas iegūtās zināšanas un kompetences.

34319176_10216125644804190_5888862636304498688_n

 

            Projekta dalībnieku un brīvprātīgo atsauksmes:

            “Šī bija mana pirmā pieredze piedaloties šāda veida projektā. Esmu ļoti priecīga un pagodināta, ka pieņēmāt  mani tādu kāda esmu. No sākuma biju ļoti kautrīga un nobijusies. Domāju, ka šīs 9 dienas būs nepieciešams izdzīvot, bet pēc tam, kad iepazinu Jūs labāk, sapratu, ka nevēlos doties mājup. Mēs kļuvām par vienu lielu ģimeni. Kopā brokastojām, spēlējām dažādas spēles, pavadījām laiku diskutējot par dažādām tēmām. Tāpat es iepazinu citas kultūras un esmu priecīga, ka šobrīd visi dalībnieki ir arī mani draugi. Projektu dalībnieku vidū varēju būt es pati un tik un tā tiku pieņemta. Nekas neaizmirsīšu šīs 9 dienas. Paldies Jums!”

            Aivita Mortukāne, projekta dalībniece no Latvijas.

 

            “Priekš manis Latvijas jauniešu apmaiņa bija brīnišķīga un atmiņā paliekoša, biju priecīgs satikt dalībniekus no dažādām valstīm, dalīties ar savu viedokli un pieredzi. Ieguvu zināšanas par dažādām tēmām un jautājumiem, kuru dēļ arī ierados. Patiesībā bija arī daži mīnusi, vairāk tie bija saistībā ar ēdināšanu, bet laika gaitā grupas biedri to atspēkoja. Īpaši izbaudīju dienas nometnē!

Paldies par visu.”

            Dāvids Gorgojans, projekta dalībnieks no Armēnijas.

 

            “Manas domas par projektu pārsvarā ir pozitīvas. Satiku daudzus burvīgus/apbrīnojamus cilvēkus no Latvijas, Armēnijas, Libānas, Spānijas un Rumānijas. Labprātāk būtu vēlējusies citu ēdināšanas iestādi priekš pusdienā/vakariņām tāpat arī ne tik daudz laika pavadīt atpūtas vietā. Laiks, kuru pavadījām nometnē bija vislabākais! Paldies Jums par brīnišķīgajā atmiņām.”

            Aija Gžibovska, projekta dalībniece no Latvijas.

 

            “Satikām cilvēkus no trijām dažādām valstīm, un vēlējāmies, lai viņi dalās ar savas kultūras tradīcijām, domām par Eiropu, to arī panācām.

            Uzzinājām dažādus vārdus un frāzes armēņu, rumāņu, latviešu, krievu un spāņu valodā. Tāpat arī dejojām tradicionālās dejas, pat dažas no tām arī izmēģinājām, kā arī nodejojām uz skatuves publiskā pasākuma laikā, kurš notika par godu bērnu aizsardzības dienai. Tāpat arī tika iepazīta tradicionālā virtuve.

            Projekta laikā bija arī nopietni brīži, kad apspriedām situāciju dažādās valstīs un uzzinājām dalībnieku domas par Eiropu un viņas nākotni. Mēs centāmies darīt tā, lai projekta dalībnieki aizdomātos par neērtībām un to, kā viņi rīkosies dažādās situācijās, tas tika panākts ar dažādu lomu spēļu palīdzību.”

Ana Ramirez Fernandez, EVS brīvprātīgā no Spānijas

 

Projekta valoda: angļu valoda. Dalība projektā bija bez maksas – naktsmītnes, ēdināšana un citas nepieciešamās preces dalībniekiem tika nodrošinātas.

Projekta organizatori: organizācija «Daugavpils Street Culture», sadarbībā ar organizāciju «Erfolg» un organizācijām «Future in our hands» un «Doinita Dance Studio». Projekts tika īstenots pateicoties Daugavpils domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda un Eiropas Savienības atbalstam, programmas Erasmus+ietvaros.

            Ja esat ieinteresēti par iespēju piedalīties līdzīgos projektos nākotnē, lūdzam Jūs aizpildīt anketu, kas atrodama šajā linkā: https://tinyurl.com/socially-active

 

Informēsim Jūs par jaunumiem!