Intervija ar Mariju Do Karmo Paskoa

1_minIntervija ar Mariju Do Karmo Paskoa

Projekta «Jaunieši darbībā” ietvaros, mēnesi atpakaļ uz biedrību «Erfolg» atbrauca brīvprātīgā no Portugāles, Marija Do Karmo Paskoa. Es lūdzu Marijai pastāstīt nedaudz par sevi, un redz, kas no tā iznāca:

Marija, pastāsti, lūdzu, par sevi.
Es dzīvoju un studēju lielā pilsētā – Koimbra, tā ir pazīstama kā «studentu pilsēta», Koimbras Universitāte ir viena no vecākajām Eiropā. Atšķirībā no jūsu pilsētas, mūsu pilsēta nav tik zaļa, bet tā ir lielāka kā Daugavpils, vēl tā ir izkārtota uz pakalniem, un tādējādi ļoti atgādina Sanfrancisko. Es studēju tiesību zinātni, bet es nevēlos būt advokāte – man liekas, ka tas ir ļoti garlaicīgs darbs, un ka advokāti ne tika daudz palīdz cilvēkiem, cik nodarbojas ar «papīru» darbu. Es vēlos strādāt ar bērniem kaut kur Mozambikā un mācīt viņiem portugāļu valodu, vai strādāt ar bāreņiem.

Man mīlu mūziku – roku (īpaši britu) un klasisko mūziku. Mana mīļākā mūzikas grupa – Beatles, pat manu suni sauc Ringo (smaida). Mīlu, protams, arī kino – mani mīļākie režisori ir Tim Berton, Kventin Tarantino. Vēl es nodarbojos ar tādu sporta veidu kā kajaking (braukšana laivās (kajakos) pa strauju upi).

Tev patīk Daugavpils?

Jums ir skaista, droša un zaļa pilsēta. Daugavpilī ir viss, kas vajadzīgs jaunam cilvēkam – iepirkšanās centri, nakts klubi. Tāpat pie jums ir brīnišķīgi un atsaucīgi cilvēki uz ielām – viņi vienmēr labprāt palīdz ārzemniekiem. Pie mums Portugālē cilvēki ļoti skaļi sarunājas un smejas – Latvijā cilvēki vairāk iedziļinājušies sevī un reti smaida. Kad es atbraucu uz Latviju, es arī pati sāku ne tik emocionāli izrādīt savas emocijas, kā daru to dzimtenē – jo ir tāds sens latīņu izteiciens: In Roma, prudenter quasi cives romanus (Dzīvojot Romā, rīkojies kā romietis.).

Kāpēc Tu nolēmi kļūt par brīvprātīgo?

Man tas bija izsaukums – braukt strādāt par brīvprātīgo uz pavisam man nezināmu valsti. Man tā bija absolūti jauna pieredze. Tāpat tagad man parādījās vienreizēja iespēja aizbraukt uz Sankt-Pēterburgu, es par to vienmēr sapņoju!

Vai Tev patīk strādāt biedrībā “Erfolg”? Kāds Tev rodas priekšstats par Erfolg komandu? Ar ko Tu nodarbojies «Erfolg’ā»?

Jā, man patīk strādāt «Erfolg’ā» – cilvēki šeit ir ļoti atsaucīgi, un vienmēr palīdz man, ja es kaut ko nezinu vai nesaprotu. Savukārt «Erfolg’a» komanda ir ļoti draudzīga. Biedrībā es mācu cilvēkiem angļu valodu, pati mācos latviešu un krievu valodu, strādāju ar bērniem, kā arī tā vai citādi piedalos Daugavpilsa sabiedriskajā dzīvē.

Kas Tevi šokēja vai nepatīkami pārsteidza Latvijā?

Šokēja mani, pirmkārt, cenas – es domāju, ka pie jums cenas ir zemākas nekā pie mums Portugālē, bet izrādījās viss pavisam otrādi…
Savukārt nepatīkami pārsteidza vietējie iedzīvotāji, kuri, neapstājas uz «zebras», kaut arī tā notiek arī manā dzimtenē – Portugālē.

Tev patika koku apadīšanas akcija tehnikā «Urban Knitting», pilsētas svētku dienā (8. jūnijā 2013. gadā), kas notika Daugavpilī?

Jā, man patika, tajā dienā bija protams ļoti karsti, bet tas bija jautri! Pilsētas svētku dienā man visvairāk patika divas lietas – koncerts grupas Brainstorm un koncerts «latīņu ritmos» pilsētas laukumos. Tāpat man palaimējās ieraudzīt pirmo pilsētas vēsturē Uzņēmēju Gājienu. Salūtu, diemžēl, es neredzēju.
Paldies par interviju, Marija!
Lūdzu!
Novēlēsim Marijai radošus panākumus turpmākajā darbā!