“Jauniešu mobilitātes iespējas”

Veiksmīgi notika radošā darbnīca

“Jauniešu mobilitātes iespējas”

Jauniešu centrā 4 Preiļos 2015. gada 9.decembrī notika radošā darbnīca “Jauniešu mobilitātes iespējas”. Pasākumā piedalījās jaunieši un jaunatnes lietu speciālisti no Daugavpils, Preiļiem un Višķiem. Darbnīca tika organizēta projekta Jauniešu līdzdalības skola “Solis tuvāk” ietvaros ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un Kultūras ministrijas atbalstu.

Darbnīcas laikā dalībnieki iepazinās mazliet, kā arī uzzināja par darbu ar jauniešiem Preiļu Jauniešu centrā 4. Katra grupa sagatavoja arī “World cafe” formātā savu internacionālās apmaiņas demoversiju, kurā tie labprāt piedalītos un sarīkotu.

Semināra sākumā organizācijas “Erfolg” speciālisti darbā ar jauniešu apmaiņas projektiem pastāstīja par šīs organizācijas veiksmīgiem piemēriem šajā jomā. Jaunieši ļoti ieinteresējās, kādas vispār ir iespējas viņiem mobilitātē un bija izbrīnīti par to, ka iespēju pastāv daudz vairāk, nekā viņi domāja. Viņi uzzināja par Erasmus+ programmas realizējamajām mobilitātes iespējām, kā, piemēram, jauniešu apmaiņas (Youth exchange), Eiropas brīvprātīgais darbs (EVS), jauniešu darbinieku apmācības (Youth workers trainings) un studentu apmaiņas (Student exchange), un par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kā arī par pasaules mēroga mobilitātes iespējām, kā, piem., WORK & travel utt.

Organizācijas “Erfolg” EBD dalībnieki Javier Garcia Porras no Spānijas, Christoph Lackner no Austrijas un Ani Hakobyan no Armēnijas pastāstīja par viņu pieredzi Eiropas brīvprātīgajā darbā un lietām, kas vispirms ir jāņem vērā, meklējot savu projektu, lai aizbrauktu uz kādu citu valsti Eiropas brīvprātīgā lomā.

Runājot par jauniešu mobilitātes veicināšanu Latgalē, radošās darbnīcas dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka ļoti svarīgi ir tas, lai jauniešus vairāk informētu kompetenti cilvēki ar zināšanām un pieredzi. Ir nepieciešams organizēt apmācības gan jaunatnes lietu speciālistiem, gan NVO līderiem. Par labas prakses piemēriem tika nosaukti tādi pasākumi, kā, piemēram, EBD Islandē, apmaiņa Vācijā un jauniešu organizētās apmaiņas Daugavpilī. Jaunieši labprāt organizētu tādas apmaiņas arī mājās, ja nu atradīsies laiks un iespējas, kā arī izmantotu jau sniegtās mobilitātītes iespējas šodien, it īpaši, ja to ir tik daudz.

Galvenais, lai pasākumi būtu radoši un interesanti jauniešiem, kā arī sniegtu viņiem iespēju izpausties. Runāt par idejām un priekšlikumiem var ļoti ilgi, taču radošās laboratorijas ietvaros pietrūka laika, lai visu apspriestu.

Iepriecināja tas fakts, ka tā bija tikšanās, kur jauniešiem bija iespēja tikties, labāk iepazīties vienam ar otru un pārrunāt dažādas aktuālās tēmas, kā arī veicināt jauniešu sadarbības tīkla izveidi savu pašvaldību starpā.

DSC05366