Starptautisks jauniešu apmaiņas projekts “Christmas is here”

logo-Jaunatne-Darbiba

erfolg_erasmus_new

 

 

No 2014. gada 11. decembra līdz 20. decembrim biedrība „ERFOLG” organizēja jauniešu apmaiņas projektu, kura tēma bija Ziemassvētki un Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šī projekta ietvaros piedalījās 30 jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem no Latvijas, Portugāles, Itālijas, Polijas, Grieķijas un Rumānijas. DSCF5080aŠajās dienās projekta dalībniekiem organizētās dažāda veida aktivitātes, kas tika saistītas ar Ziemassvētku tradīcijām un paražām, palīdzēja viņiem sagatavoties Ziemassvētku svinībām. Ziemassvētku radošo darbnīcu ietvaros jaunieši veidoja apsveikuma kartiņas, dekorācijas, pašu rokām veidoja piparkūkas, cepa un izrotāja tās, kā arī rotāja Ziemassvētku eglītes. DSCF4873aProgrammā tika iekļautas arī dažāda veida ekskursijas, piem., uz Daugavpils Ziemassvētku tirdziņu, Ledus halli un Māla mākslas centru. Turklāt, Daugavpils 13. vidusskolas pārstāvji uzaicināja jauniešu apmaiņas projekta dalībniekus piedalīties konkursā „EIROPAS MIRKLIS 2014”, kurā dalībnieki nodziedāja kopā sagatavoto dziesmu. Pateicoties šim projektam, jauniešiem bija iespēja iepazīt dažādas valstis un kultūras. Katru dienu jaunieši no projekta dalībvalstīm prezentēja savas valsts Ziemassvētku tradīcijas, kā arī gatavoja nacionālus vakarus ar prezentācijām par savu valsti, kultūru un tradīcijām. Jaunieši bija ļoti radoši un prezentēja savas tradīcijas ar spēļu, dziesmu un nacionālās virtuves palīdzību.

Dalībnieki prezentēja savas valstis arī Ziemassvētku pasākumā Daugavpils Universitātē. Viņi ne tikai parādīja nelielu izrādi par savu valsti, bet arī dalījās pieredzē un idejās ar pasākuma dalībniekiem radošo darbnīcu laikā.

DSCF4510aJauniešu apmaiņas projekts visiem dalībniekiem bija patīkama un lietderīga sagatavošanās Ziemassvētkiem, kā arī sniedza jauniešiem iespēju iepazīties ar dažādām valstīm un kultūrām. Šis jauniešu apmaiņas projekts veicināja jauniešu izpratni un piederību Eiropas kopienai.