Jauniešu apmaiņas projekts „Street Art”

 

logo-Jaunatne-DarbibaProjekts norisinājās no 23.08.2014. līdz 31.08.2014. Projekta mērķis bija izveidot grafiti galeriju un sagatavot tās atklāšanu. Jauniešu apmaiņas projektā piedalījās 30 jaunieši no Eiropas valstīm: Čehijas Republikas, Itālijas, Turcijas, Francijas un Latvijas.

10606576Katra projekta diena sākās plkst. 9.00 ar brokastīm. Pēc brokastīm jaunieši visi spēka pilni devās uz projekta aktivitātēm. Pirmajā projekta dienā dalībnieki iepazinās viens ar otru, iepazinās ar projekta aktivitāšu programmu un noteikumiem. Nākamajās trīs dienās dalībniekiem bija iespēja uzlabot savas grafiti mākslas prasmes un iemaņas profesionālā mākslinieka Edgara Losinska vadībā. Viņi iepazinās arī ar grafiti mākslas vēsturi un pamatiem.

Tiklīdz laika apstākļi kļuva nedaudz labāki, sienas tika sagatavotas mākslas darbiem. Dalībniekiem bija pirmā iespēja pielietot savas grafiti mākslas prasmes uz sienas – topošās grafiti galerijas. Projekta laikā viņiem bija arī  iespēja iemācīties hip-hopa deju flešmobam. Aleksandrs Lukša palīdzēja jauniešiem ar to, kā arī parādīja kā ir jāizskatās hip-hop dejai.

Tā kā „streetart” nozīmē ne tikai grafiti un hip-hopu, dalībniekiem bija iespēja noskatīties ielu vingrošanas kustības no Aleksandra Ivanova un viņa komandas. Pēc ieraudzītā, dalībnieki pamēģināja arī pāris kustības. Grafiti galerijas izveidošana aizņēma 3 dienas. Laika apstākļi nebija pārāk draudzīgi visa projekta laikā, bet dalībniekiem tas netraucēja. Visi bija aizrauti ar aktivitātēm.

10570545Galerijas atklāšana bija veiksmīga. Projekta dalībnieki bija pārliecinoši ar savu deju un pasākuma viesi bija apburti ar zīmējumiem. Pēc galerijas atklāšanas plašsaziņu līdzekļu pārstāvji intervēja jaunos māksliniekus.  Nākamajā dienā nelielam ieskatam vēsturē un kultūrā, dalībnieki apmeklēja Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils cietoksni.

Noslēgumā gribētos piebilst, ka visi dalībnieki bija pateicīgi par iespēju piedalīties šajā projektā. Daudzi jaunieši bija sajūsmā, ka viņi iemūžināja savus mākslas darbus Daugavpilī un katrs garāmgājējs varēs izbaudīt tos. Projekta dalībnieki izsaka pateicību Nacionālai Aģentūrai par finansiālo atbalstu.1059911