Jauniešu apmaiņas projekts „Show your voice”

erfolg_erasmus_newNo 1. līdz 9. oktobrim Turcijas pilsētā Dijarbakira norisinājās projekts „Show your voice”, kurā 8 citu valstu (Norvēģija, Dānija, Vācija, Lielbritānija, Francija, Lietuva, Spānija, Turcija) pārstāvju vidū piedalījās arī jaunietes no Latvijas. Zīmīgi, ka šīs drosmīgās jaunās meitenes, kuras pārstāvēja nevien Daugavpils biedrību „Erfolg”, bet arī visu mūsu valsti, ir daugavpilietes Laima Kalvāne, Aļona Ivanova, Alīna Vasiļjeva un Anna Andiņa.

Protams, pastāstīt par visu, ko jaunietes ieraudzīja, izjuta, uzzināja un iemācījās deviņās notikumiem bagātīgajās dienās valstī, kura patiesībā izrādījās pavisam citādāka, nekā to prezentē tūristiem domātos videosižetos, īsti nav iespējams. Tomēr atzīmēt visspilgtākos projekta pasākumus ir nepieciešams!

Ir uzreiz jāatzīmē, ka projekta ietvaros 63 tā dalībnieki no dažādām valstīm tika sadalīti trijās grupās, katra no kurām vai nu, izmantojot savas filmēšanas un digitālo stāstu veidošanas iemaņas, kā arī savu radošumu, strādāja pie videofilmas uzņemšanas par vietējiem iedzīvotājiem, vai iepazina turku un kurdu kultūru caur tautas dejām, vai arī centās saprast, kādas iespējas jaunā „Erasmus+” programma var piedāvāt jauniešiem un ne tikai.

Lai dalībnieki spētu tuvāk iepazīt vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un vidi, viņiem tika dota iespēja apciemot pavisam nelielu pilsētiņu Līče un miestu tās tuvumā. Tur daudzi no projekta dalībniekiem pirmo reizi vēroja un piedalījās islāmu Upurēšanas svētkos, izbaudīja vietējo iedzīvotāju viesmīlību, uzcienājoties ar tradicionālajiem svētku ēdieniem..

Par vēl vienu nozīmīgu projekta programmas aktivitāti droši var nosaukt internacionālo vakaru. Tā laikā „Show your voice” dalībnieki paspēja uzzināt daudzus interesantus faktus par deviņām valstīm, iemācīties dejot lietuviešu tautas deju, izspēlēt norvēģu tradicionālo spēli, noklausīties un uzdziedāt iemīļotās Latvijas grupas „Brainstorm” dziesmas, uzcienāties ar Lielbritānijā ražotajiem saldumiem „Cadbury”, kļūt par neparastā vācu orķestra daļu, nogaršot tipiskās spāņu uzkodas un daudz ko citu.

Projekta „Show your voice” programmā bija ieplānotas arī diskusijas par Eiropas Savienību, dažādu kultūru attiecībām un par to, ko katrs no pilsoņiem var darīt, lai mūsu sadarbība kļūtu labāka un efektīgāka.

Diemžēl, ne viss pasaulē notiek tā, kā tiek ieplānots.

Tā sagadījās, ka projekta īstenošanas laikā kā visā Turcijā, tā arī Dijarbakir pilsētā norisinājās nemieri. Vietējie iedzīvotāji protestēja pret situāciju izveidojušos Sīrijas pilsētā Kobane. Līdz ar to projekta dalībnieki, jūtot cilvēkiem līdzās, kas cīnās par taisnīgumu, atteicās no dažām projekta aktivitātēm.

Neskatoties uz to, pēc pavadītām deviņām dienām lielā, draudzīgā un jautrā kompānijā, projekta dalībniekiem šķirties bija ļoti sarežģīti. Turklāt, neparasti skaista daba un arhitektūra, ļoti patīkams klimats, vietējo iedzīvotāju atvērtība, viņu tradīcijas un vēsture iespaidoja tik stipri, ka tagad, kad projekts ir beidzies, visi plāno satikties Turcijā vēlreiz.10813659_1000041503345627_1293691690_o

Raksta autore: Anna Andina