Erasmus+ projekts „Activate your soft skills”

Erasmus+ projekts „Activate your soft skills”

Erasmus+-logo

Erasmus+ projekts „Activate your soft skills”

Šī gada pavasarī, no 17. līdz 26. aprīlim, mums bija tas gods un lieliskā iespēja piedalīties Erasmus+ projektā „Activate your soft skills”, kurš norisinājās salīdzinoši nelielā, bet ļoti viesmīlīgā Grieķijas pilsētā Giannitsa.

Projekta mērķis bija uzsvērt “mīksto” prasmju nozīmi mūsdienās, jo sievišķi darba tirgū, un attīstīt tās jauniešos. Kā mācīšanas instruments šajā projektā tika izmantota teatrālā māksla. Programmā bija dažādas aktivitātes: komandu darbs, prezentācijas, scenāriju rakstīšana un īstenošana caur teātra prizmu, citu kultūru iepazīšanas vakari, ekskursijas, radio apmeklēšana un piedalīšanās tā ēterā, grieķu teātra apmeklēšana un uzstāšanās īstā teātrī, grieķu literatūras iepazīšana un utt.

Projektā bija arī iespēja uzlabot savas angļu valodas zināšanas, uzzināt daudz interesantu lietu par dažādām valstīm (Itāliju, Čehiju, Spāniju un citām valstīm), kā arī iegūt jaunus draugus un kontaktus. Kā suvenīrs no Grieķijas tika atvesti vismaz divi svešvārdi “jamas – uz veselību!”, “kali mera – labdien!”, kurus varēsim izmantot citā reizē, kad būs iespēja satikt grieķus.

Organizatori un pasniedzēji bija profesionāli, atsaucīgi, kreatīvi un vienmēr projekta dalībniekus pārsteidza ar savām idejām. No rīta mūs sagaidīja uzmundrinošas, radošas spēles (energizers), kas uzlādēja projekta uzdevumiem un radīja pavisam citu atmosfēru informācijas apguvei.

Šajā projektā iemācījāmies izteikt savas domas, pamatot savu viedokli vai arī atrast kompromisu, uzdrīkstēties, strādāt komandā un mācīties neformāli – ikkatru brīdi klausoties un komunicējot.

Iesakām visiem jauniešiem izmantot šādas brīnišķīgas iespējas piedalīties šāda veida projektos, lai varētu sevi attīstīt un pilnveidot, kā arī iegūt plašāku skatījumu uz lietām. Mēs vēlētos pateikties biedrībai “ERFOLG”, mūsu uzņēmējorganizācijai Grieķijā “EDV”, kā arī projekta finansētājiem – Erasmus+.

Lai arī projekts ir beidzies, joprojām paliek siltas atmiņas un iegūtās zināšanas, kuras apliecina katram dalībniekam izsniegtais Eiropā atzītais sertifikāts YOUTHPASS. Kā arī domājot par nākotnes sadarbības iespējām starp iepriekšminētajām organizācijām – kas to lai zina, varbūt nākamreiz grieķi piedalīsies kādā no biedrības “ERFOLG” projektiem?:)

Kristīne Kluša, Linda Pastare, Santa Mandelberga

Foto no projekta

C:\Users\Kristine\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet FilesContent.Word\IMG_6321.jpg

C:\Users\Kristine\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet FilesContent.Word\18121417_660058460869305_7801007441496513695_o.jpgPrezentācijas prasmju attīstīšana

Viesošanās radiostacijā

 

C:\Users\Kristine\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet FilesContent.Word\IMG_5777.jpg
Grieķu kultūras vakarā