„Ziemassvētku rūķīšu skola”

 Без имени-1

Īsi pirms Ziemassvētkiem Daugavpilī tika organizēta „Ziemassvētku rūķīšu skola”

Decembra nogalē, skolēnu ziemas brīvlaikā, no 21.12.2015. līdz 23.12.2015., biedrība „Erfolg” ar Vācijas Federatīvās Republikas Iekšlietu ministrijas atbalstu organizēja bērnu skolu „Ziemassvētku rūķīšu skola”. Šīs nometnes mērķauditorija bija bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem.

            Šīs ziemas bērnu skolas ietvaros bērniem bija iespēja ne tikai lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, bet arī papildināt savas zināšanas un radoši izpausties. Bērni uzzināja par Ziemassvētku svinēšanas īpatnībām Vācijā un Austrijā, dalījās tradīcijās savās ģimenēs, apmeklēja radošo darbnīcu rūķīšu namiņā, kuras laikā viņiem bija iespēja izveidot ziemassvētku eglīti no papīra, mācījās vācu valodu rotaļu formā, gatavoja īpašos Ziemassvētku saldumus – piparkūkas, piedalījās radošajās darbnīcās.

            Tā bija ne tikai radoša, bet gan arī programmas ziņā disciplinēta bērnu skola. Katrs rīts sākās ar rīta vingrošanu, kam sekoja pusstundu garas vācu valodas nodarbības. Uzreiz pēc vācu valodas nodarbībām notika dažādas radošās darbnīcas: Ziemassvētku kartiņu izgatavošana, Ziemassvētku eglīšu rotājumu izgatavošana no filca, radošā darbnīca PYSSLA, pēc tam kopīga došanās pusdienās. Pēc pusdienām sekoja dažādas aktivitātes, prezentācijas, fotosesija un noslēgumā – kopīgā tematiskās filmas „Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” noskatīšanās.

            Vācu valodas nodarbības ļāva ne tikai uzzināt kaut ko jaunu, bet arī nostiprināt un papildināt jau iepriekš iegūtās zināšanas. Pateicoties radošajām darbnīcām, bērniem bija iespēja sarūpēt nelielas dāvanas saviem tuviniekiem un rotājumus mājām. Pēc kopīgās fotosesijas bija iespēja apskatīt fotogrāfijas slaidu šovā. Piparkūkas tika ne vien kopīgi izgatavotas, bet arī apgleznotas un vēlāk notiesātas.

            Bērnu skolas nobeigumā tika noorganizēts vakars ar Ziemassvētku vecīti. Tika sarīkots atvadu pasākums, ar Ziemassvētku rotaļām, kam sekoja pantiņu skaitīšana un dāvanu saņemšana, par ko bērni bija lielā sajūsmā.

DSC06789 DSC06755

(Noklikšķiniet uz attēla, lai redzētu pilna izmēra)

Biedrība “Erfolg”

Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils

Tālr.: 20371892,65420019

erfolg@inbox.lv,   www.erfolg.lv