Vācu valodas skola bērniem „Soli pa solim, apgūstot vācu valodu”

erfolg_erasmus_newGoethe-Institut-Riga_site

 

Biedrībā „ERFOLG” no 03.08.2015. līdz 14.08.2015. tika organizēta vācu valodas skola bērniem „Soli pa solim, apgūstot vācu valodu”.

Skolā piedalījās 20 bērni vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Bērnu skolas programma bija ļoti daudzveidīga.

Pirmā skolas diena sākās ar iepazīšanos, bērni pastāstīja nedaudz par sevi, par saviem vaļaspriekiem, kā arī uzzināja par to, kas viņus sagaida šī vācu valodas skolas laikā.

DSC06397Turklāt, kas arī ir diezgan svarīgi, bērni iepazinās ar uzvedības noteikumiem kā telpās, tā arī ārpus tam. Viņi attēloja uzvedības un drošības noteikumus zīmējumu veida un parakstīja tos, lai jebkurā brīdī varētu tos paņemt un atcerēties, ja kāds būs kaut ko piemirsis. Pēc iepazīšanās ar uzvedības noteikumiem, bērni spēlēja dažādas spēles kā pāros, tā arī komandās, lai labāk iepazītu viens otru. Pēc kopīgam pusdienām bērniem tika organizētas nodarbības, kas tika veltītas Vācijas tēmai. Viņiem tika sagatavota prezentācija un dažādi interesanti uzdevumi par Vāciju un tās kaimiņvalstīm ar mērķi uzlabot savas zināšanas par šo valsti. Pēc izzinošas prezentācijas tika organizēta vācu valodas nodarbība, kuras laika skolas dalībnieki iepazinās ar pasniedzēju un vācu valodas alfabētu. Pēc vācu valodas nodarbības visi bērni piedalījās zīmējumu konkursā „Kultūru daudzveidība”. Viņi attēloja uz papīra savas domas par Vācijas un Latvijas kultūras tēmu. Ar šo aktivitāti noslēdzās pirmā skolas diena. Visi skolas dalībnieki devās mājās brīnišķīgā omā un jauno iespaidu pilni.

DSC06474Visas bērnu skolas garumā bērni sāka jaunu dienu skolā ar rīta rosmi un dziesmu spāņu valodā. Vēlāk bērniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes par Vāciju, kā arī radošo iemaņu un komunicēšanas prasmju attīstīšanai. Bērni iepazinās ar Vācijas galvaspilsētu – Berlīni, federatīvām zemēm, dzīvnieku pasauli un pasaulē slavenajiem vāciešiem Brāļiem Grimmiem un viņu pasaku varoņiem, tradicionāliem Vācijas svētkiem, nacionālo sporta veidu, virtuvi, mašīnām un transportu. Turklāt, vācu valodas nodarbību laikā, bērni apguva dažādas tēmas: gadalaiki, vasara un vasaras aktivitātes, dzīvnieki no Brāļu Grimmu pasakām, muzikālie instrumenti, sporta veidi, ēdieni un transports. Radošo prasmju attīstīšanai tika sagatavotas dažādas radošās darbnīcas: dažādu dzīvnieku un putnu izgatavošana no papīra, radošā darbnīca PYSSLA, kuras laikā bērni darināja dažādas figūriņas no mozaīkas. DSC06753Turklāt, tika organizēts arī mēmais šovs, kura laikā bērni attēloja dažādus dzīvniekus un citus priekšmetus, kā arī zīmēja. Visus savus darbiņus, kas tapuši skolas laikā, bērni salika savās mapītēs, veidojot tādā veidā savu portfolio. Skolas laikā bērni devās uz Māla mākslas centru. Ekskursijas laikā bērniem bija iespēja veidot no māla dažādas apakštasītes, puķītes un citas lietas. Viņi ar prieku nodarbojās ar to. Divu nedēļu garumā bērni un pasniedzēji gāja spēlēties uz parku, organizējot dažāda veida sacensības, par uzvaru kurās bērnus gaidīja saldās dāvanas. Meitenes un puikas piedalījās arī zīmējumu konkursā „Nākotnes divritenis”. Par dalību šajā konkursā bērniem būs iespēja saņemt dāvanā braucienu pa pilsētu zirga pajūgā. Berni apmeklēja arī Latgales Zoodārzu un skatījās dažādas multfilmas, piem. Brēmenes muzikanti. Pēc multfilmas noskatīšanas viņi pildīja uzdevumus un veidoja no plastilīna to galvenos varoņus. Pēdējā skolas dienā tika organizēta spēle kopā ar vecākiem. Bērni skopā ar vecākiem meta kauliņu, atbildēja uz uzdoto jautājumu, kas bija sastādīti attiecīgi bērnu skolas tēmām un uzdevumiem. Vēlāk tika organizēta tējas pauze un izsniegti diplomi ar nelielām dāvanām par dalību bērnu skolā.