Tika organizēti treniņi « ANTISTRESS »

image002image002Projekta „Iedvesmo paaudzi” (līguma Nr. 2013.EEZ/PP/1/MIC/070/036)  ietvaros
no 05.02.2015.līdz 02.04.2015.tika organizēti  treniņi  « ANTISTRESS »

CAM00332No 25.10.2014. līdz 25.09.2015. biedrība „ERFOLG” Daugavpilī,  īsteno projektu „Iedvesmo paaudzi”.  Projekta mērķis ir sekmēt Daugavpils pilsētas pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku, kā arī sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu noderīgo prasmju iegūšanai, motivācijai un integrācijai sabiedrībā, kā arī veicināt dialogu starp paaudzēm, motivēt dalībniekus sadarboties un kopā risināt aktuālas problēmas.

CAM003372015.g. 5. februārī plkst. 16.00 tika uzsākti treniņi „Antistress”, kurus vadīja biedrības  „Psiholoģiskās korekcijas darbnīca „Veselības skola” psihologs Viktorija Grišina.

CAM00338Treniņos piedalījās jaunieši, pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki. Treniņu mērķis bija pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku un jauniešu iesaistīšana savstarpējā sociālā sadarbībā, pašvērtējuma paaugstināšanā, orientācijas uz realitāti, kurai piemīt mainīgs raksturs, kā arī  pašnoteikšanās pastiprināšanā.

CAM00339Treniņu tēmas tādas kā – stress, tā cēloņi, pazīmes, pārvarēšanas iespējas un stresa noturības attīstīšana; emocionālā fona korekcija; atmiņa, paškontrole, koncentrācija, uzmanības sadale; konfliktsituāciju risināšana; radošie uzdevumi – bija interesantas un aktuālas visiem treniņu dalībniekiem.

CAM00343Dalībniekiem bija iespēja mācīties pārvarēt stresa situācijas, risināt problēmjautājumus, saņemt noderīgu informāciju, ka arī uzdot jautājumus psihologam. Treniņu aktivitātes pozitīvi ietekmēja dalībnieku garastāvokli, veselību un attieksmi pret visāda veida dzīves situācijām.

Treniņu dalībnieki apguva teorētiskos un praktiskos aspektus, veica uzdevumus gan individuāli, gan darbā pa pāriem un nelielās grupās, dalījās pieredzē, analizēja, diskutēja un izdarīja savus secinājumus, izmantojot situāciju un lomu spēles.

CAM00093Katram dalībniekam tika atrasta individuāla pieeja ņemot vērā viņa vecumu un veselības stāvokli. Katrā treniņā piedalījās vismaz 15 dalībnieki. Katra nodarbība ilga 2 akadēmiskās stundas (kopā 10 akadēmiskas stundas), kopā 5 treniņi.

CAM00104Dalībnieki tika iekļauti aktīvajā atpūtā un savstarpējā sociālā sadarbībā, komunicēja savā starpā un dalījās pieredzē, uzlaboja savu emocionālo stāvokli, kas ir īpaši svarīgs faktors, lai aktīvi iesaistītos sabiedriskajā dzīvē.

Projekta „Iedvesmo paaudzi” ietvaros tiek veidots  videostāsts, kurā tiek iekļauti labas prakses piemēri par sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku integrāciju Daugavpils pilsētā. Projekta ietvaros tāpat tiek veidota  rokasgrāmata aktīvai un veselīgai dzīvei, kura saturēs noderīgu informāciju un padomus aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, bildes no projekta aktivitātēm.

CAM00341Vari pieteikties citām projekta aktivitātēm: “Deju nodarbības”, “Sociālā gleznošana”, “Māla veidošana”, “Teātra nodarbības”.

CAM00346Ja Tev radās jautājumi, nekautrējies un zvani!

Тālrunis: 20371892, 65420019
Biedrība „ERFOLG”
Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils
erfolg@inbox.lv   www.erfolg.lv

 

www.sif.gov.lv   www.eeagrants.lv  www.eeagrants.org
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild biedrība “ERFOLG”