SEMINĀRS „TEENS IN ACTION” AUSTRIJĀ

 

teen_logo2014. gada februārī biedrības „ERFOLG” pārstāvji piedalījās treningā „TEENS IN ACTION”, kas norisinājās Vīnē (Austrija) ar programmas «Jaunathe darbībā» atbalstu. Par to, kā viss notika, stāsta projekta dalībnieks Artjoms Medvedevs.

No 9. līdz 16. februārim biedrības ERFOLG pārstāvjiem palaimējies apmeklēt biedrības „GRENZENLOS” īstenotās apmācības „TEENS IN ACTION”, kas tulkojumā nozīmē „pusaudži darbībā”. Apmācības tika veltītas tam, kā kvalitatīvi un efektīvi īstenot un organizēt projektus pusaudžiem. Tajās piedalījās 22 dalībnieki no Austrijas, Latvijas, Igaunijas, Spānijas, Grieķijas un Itālijas.

Vienna3Apmācību gaitā dalībniekiem bija iespēja iegūt kompetences dažādās jomās, sākot no sociālās sfēras un beidzot ar matemātiku. Apmācībās tika izmantotas galvenokārt neformālās izglītības metodes, bet tas nozīmē, ka garlaikoties viņiem nebija laika. Apmācību dalībnieki apsprieda visdažādākās tēmas un problēmas, kuras var rasties, īstenojot jauniešu apmaiņu, kā arī dažādas metodes, kas skar komunikāciju ar jauniešiem, stiprās un vājās puses. Turklāt, tika organizētas arī dažādas spēles (iekustinātāji), kafijas pauzes, garšīgas ēdienreizes un lieliskie brīvie vakari, kuru ietvaros visa grupa 22 dažādu valstu pārstāvju sastāvā varēja apspriest interesējošo tēmu. Jāatzīmē tas fakts, ka apmācību gaitā jauniešiem izdevās iepazīties arī Vīni un izjust šīs pilsētas garu.

Vienna2Tātad, piedaloties projektā, katrs no dalībniekiem guva neaizmirstamus iespaidus un jaunas zināšanas. Jebkurā gadījumā, var droši apgalvot, ka ar slikto garastāvokli un ar velti pavadītas nedēļas sajūtu neviens no turienes nav aizbraucis. Ceru, ka uz iegūto zināšanu pamata, dalībniekiem izdosies organizēt dažādus kopīgus projektus tuvākajā nākotnē.

 

Sagatavoja: Artjoms Mevedevs

Biedrība «ERFOLG»

Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils

Tālr.: 65420019, 20371892

www.erfolg.lv, erfolg@inbox.lv