Apmācības „8 kompetenču zinātne”

erfolg_erasmus_newApmācības „8 kompetenču zinātne”

03.04.15. – 11.04.2015.

Tallinā, Igaunijā

Projekts tika īstenots ar Igaunijas biroja “Eiropas jaunatne” fonda Keskus Archimedes, Haridusinnovatsiooni programmas “ERASMUS+” atbalstu.

Apmācībās piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Kopīgais dalībnieku skaits – 24 cilvēki, 8 cilvēki no katras valsts un no 2-3 organizācijām. Dalībnieki bija dažādu organizāciju un profesiju pārstāvji, bet viņus vienoja – tieksme uzzināt kaut ko jaunu, izprast spēļu veidošanas teoriju, kā arī pašiem piedalīties to izstrādāšanā, kā arī pielietot tos praksē kopā ar Tallinas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Visiem dalībniekiem iepriecināja tas, ka apmācību darba valoda bija krievu valoda un dalībnieku vecums no 18 gadiem. Vēl viens iemesls piedalīties apmācībās – lietderīgi, aktīvi draudzīgajā atmosfērā pavadīt brīvo laiku, lai apmācību beigās iegūtu jaunu pieredzi, prasmes un iemaņas, labus draugus/partnerus turpmākai sadarbībai.

8 competences5Apmācības vadīja Aleksejs Razins un Dmitrijs Fefilovs. Aleksejs Razins ir „GAME CLUB” pārstāvis, kā arī viņš patstāvīgi izstrādā speels bērniem, skolniekiem un pieaugušajiem. Vēlāk tās izspēlē Tallinas skolās, kā arī daudzās citās Igaunijas skolās. Dmitrijs Fefilovs ir organizācijas „ABC class@” pārstāvis.

Nedaudz par spēlēm…..

8 competencesKatrai spēlei ir sava tēma un mērķauditorija. Pateicoties tam, ka pati spēle sastāv no 5 pamatblokiem, tad atkarībā no vecuma un uzdevumiem spēles variantus var sarežģīt un vienkāršot, kā arī veikt kādas izmaiņas. Vienas spēles izspēles laiks no 2 līdz 3 stundām. Šāda veida spēļu  doma ir tajā, lai sniegtu kaut ko jaunu, interesantu, bet pats galvenais – lietderīgu katram spēles dalībniekam. Neformālās izglītības ieviešana „ierastajā skolas izglītības sistēmā” ir viena no iespējām parādīt to, ka mācīties, iegūt jaunu pieredzi un prasmes var spēlējot un komunicējot, bet pats galvenais ir ieviest šajā procesā „8 kompetences”, kas ir ļoti svarīgas ne tikai katrai personībai, bet arī sabiedrībai kopumā.

Apmācību laikā visi dalībnieki nonāca pie slēdziena, ka kompetences nav 8, bet gan BEZGALĪBA (∞)! Izmantojot vienu, mēs uzlabojam citas, kas savā starpā ir ļoti cieši saistītas viena ar otru.

8 competences2Katru dienu apmācību dalībnieki saņēma arvien jaunu informāciju par „8 kompetencēm”, kā arī par to labumu mācību procesa laikā skolās, par spēļu veidošanas teoriju, kā arī spēlēja tās paši, lai labāk un dziļāk izprastu pašu procesu un rezultātu.

Trešdien dalībnieki dalījās komandās, kurās viņi strādās, kā arī tika izvēlētas spēļu tēmas. Kopā bija 6 komandas un 6 spēļu tēmas: Veselīgs dzīvesveids, Nauda, Komunikācija, Līderība, Karjera, Pašvērtējums. Šobrīd visaktuālākās tēmas bija ļoti interesantas bērniem tajās skolās, kuras apmeklēja projekta dalībnieki. Pavisam dalībnieki apmeklēja 3 skolas – Tallinas Humanitāro ģimnāziju, Sakala privāto ģimnāziju un Tallinas Ebreju skolu.

Spēlēs piedalījās dažāds skolnieku skaits. Tas palīdzēja saglabāt intrigu katrā komandā. Izspēlējot spēles, visas komandas saņēma atgriezenisko saiti viens no otra un Alekseja un Dmitrija.

Spēles process aktīvi tika fotografēts un vēlāk tika izveidota prezentācija Tallinas izglītības iestāžu skolotājiem, lai viņiem būtu iespēja izveidot savas spēles savās skolās.

Spēļu scenāriji ar atgriezenisko saiti tika prezentētas skolotājiem Izglītības Inovācijas Centrā.

Katras dienas beigās dalībnieki dalījās savos iespaidos, emocijās, prasmēs un gūtajā pieredzē, kā arī tika īstenota atgriezeniskā saite organizatoriem.

8 cempetences3Nedēļas laikā dalībnieki apmeklēja Tallinas veco pilsētu kopā ar ļoti interesantu gidu Tatjanu, izziņas centru „Enerģija”, ļoti skaistu parku „Kadriorg”.

Apmācību laikā dalībnieki dzīvoja viesnīcā, 5 minūšu gājienā no Tallinas universitātes, kur notika informācijas piesātinātas, interesantas un aizraujošas dienas. Noslēguma vakaru dalībnieki pavadīja restorānā „Patrick” Tallinas vecpilsētā.

Projekta laiks pagāja ļoti ātri, bet interesanti un emocionāli, bet pats galvenais REZULTATĪVI!

8 competences4Apmācību laikā tika izveidotas 6 spēles, kas drīzumā būs pieejamas visiem internetā. Projekta dalībnieki ar jaunām idejām devās mājās, cerot, ka viņi noteikti satiksies vēlreiz un labi pavadīs laiku!

Apmācību dalībnieki kļuva par vienu draudzīgu ģimeni un lielu kolektīvu!

Izsakām lielu pateicību katram projekta dalībniekam, kā arī tā veidotājiem!

Uz drīzu tikšanos!