Удачно завершился молодежный проект „Art Action – Art is my lifestyle”

erasmus_ieluving_erLaika posmā no 27.09.2014. līdz 05.10.2014. Daugavpilī norisinājās projekts „ART Action –Art is my lifestyle”. Projekta mērķis bija gan savu prasmju atklāšana dažādos mākslas virzienos, gan aktīvas pastaigas pa Daugavpils pilsētu, gan ārpus tās, uzzinot par to daudz jauna. Projektā piedalījās jaunieši no Dānijas, Rumānijas, Francijas un, protams, Latvijas.

Pirmajā dienā jauniešiem pastāstīja par to, kas ir „ERASMUS+” programma, kā arī iepazīstināja ar projekta „ART Action-Art is my lifestyle” mērķi un aktivitāšu plānu. Dalībnieku iepazīstināšanai vienam ar otru un ar Daugavpils pilsētu tika piedāvāta orientēšanas spēle „City game”, kuras laikā bija jāpilda interesanti uzdevumi, piemēram, katrai komandai bija jānofotografē 5 dažādas sarkanķieģeļu ēkas. Draudzīgos vakaros visa projekta garumā katrai dalībnieku komandai bija jāprezentē  sava valsts ar video palīdzību par viņu valstīm, nacionālām dejām, ēdieniem utt. Tādā veidā katrs projekta dalībnieks varēja iepazīties ar projekta dalībvalstīm un katram no viņiem radās ideja un vēlēšanās apmeklēt to kādas citas jauniešu projekta apmaiņas ietvaros. Katru dienu tika organizētas radošās darbnīcas, kuru laikā jauniešiem bija iespēja izpausties un radīt mākslas darbus. Visneparastākā radošā darbnīca bija  „Urban knitting” – adīšana uz grābekļiem, kas ļoti iepatikās visiem dalībniekiem. Šie radošās darbnīcas laikā tapušie darbi tika karināti uz Daugavpils pilsētas stabiem, kokiem un pat piestiprināti pie miskastēm. Šī jaunā mākslas straume mūsdienās ir ļoti populāra Eiropā, it īpaši Vācijā.  Darbnīca tika organizēta Dvietē, kur darbnīcas nobeigumā visus dalībniekus gaidīja gardas barbeque vakariņas. Daudz laika pavadījām interesantās ekskursijās svaigā gaisā „Egļu kalnā”, Daugavpils cietoksnī, kā arī apmeklējām mūsu Māla mākslas centru un Marka Rotko mākslas centru. Varens un liels cietoksnis iedvesmoja ārzemju jauniešus, visi bija noguruši, bet laimīgi, priecīgi un emociju pilni.

1798449

Projekta pēdējās dienās projekta dalībniekiem un organizatoriem bija jāsagatavojas noslēguma publiskajam pasākumam, kas notika projekta pēdējā dienā Daugavpilī, Rīgas ielā, kur tika izvietoti visi mākslas darbi, tādējādi iepazīstinot Daugavpils pilsētas iedzīvotājus u viesus ar projektu. Viskošākie no tiem bija finieri ar izgrieztām sejām. Pasākuma ideja – katras valsts komandas dalībniekiem bija jāuzglezno uz sava finiera savas valsts kultūrai raksturīgāko multfilmu vai folkloras varoni vai arī kādu savas valsts slaveno cilvēku. Visi projekta dalībnieki, pilsētas iedzīvotāji, kā arī Daugavpils viesi varēja nofotografēties pie krāšņiem stendiem. Projekta noslēgumā ir skumjš brīdis, kad ir jāatvadās no visiem dalībniekiem, jo pēc kopā pavadītām projekta dienām dalībnieki kļūst par ģimeni.