Veiksmīgi noritēja bērnu rudens skola radošuma attīstībai Jauno modes dizaineru skola “DISORG”

Veiksmīgi noritēja  bērnu rudens skola radošuma attīstībai Jauno modes dizaineru  skola “DISORG”
DSC05781

Tuvojoties brīvlaikam, visi vecāki sāk uztraukties un domāt, kur sūtīt bērnu, lai viņš varētu labi atpūsties, uzzināt kaut ko jaunu, satikt jaunus draugus? Unikālo iespēju ienirt kreativitātes pasaulē piedāvāja  ERFOLG biedrība,  aicinot jaunus dalībniekus radošuma attīstībai Jauno modes  dizaineru skolā. Bērnu rudens skola notika ar Vācijas Federatīvās Republikas Iekšlietu ministrijas atbalstu. Mēs nolēmām dalīties ar mūsu panākumiem dienasgrāmatas formā.

 

1 Diena

  1. oktobrī sākās bērnu rudens skola radošuma attīstībai – Jauno modes dizaineru skola “DESORG”.

Jaunie dalībnieki iepazina viens otru interaktīvā veidā, izstrādāja uzvedības  kodeksu nodarbībās, apsprieda to, kas ir nepieciešams, lai kļūtu par labu dizaineru, kā arī skatījās video par modes vēsturi, izvēloties sev visvairāk patīkamos dažādu laikmetu attēlus, kā arī mēģināja ielūkoties nākotne, iedomājoties kāda būs mode nākotnē. Ar lielo entuziasmu dalībnieki sāka veidot savus šedevrus, un pirmais radošais uzdevums bija izveidot bērnu skolas devīzi un logotipu. Pēc vispārējās balsošanas par darbu, kas viņiem patika, viņi nolēma nosaukt skolu Modedesignerschule “Disorg” (“Disorg”). Vārds “Dizorg” ir divu vārdu kombinācija – vārds “dizains”, kas ir galvenā bērnu skolas tēma un “ERFOLG”, jo nodarbības organizē  biedrībā “ERFOLG”.

Jaunie dalībnieki tajā pašā dienā sāka taisīt  savus individuālos suvenīrus un sagatavoja skices, lai izgatavotu nozīmītes. Protams, bija garšīgas pusdienas, spēles āra un vācu valodas nodarbības. Bet lielākai daļa dalībnieku patika aizraujošais kvests  – dārgumu meklēšana biedrības “ERFOLG” telpās. Pirmo dienu dalībnieki vienbalsīgi novērtēja par 10 punktiem.
22728649_1656431087708713_3374786285850993559_n

2 Diena

Nodarbībās bērni iepazinās ar terminu „modes skice”, iepazinās ar to radīšanas principiem un iemācījušies paši veidot skices, izgudrojot savus oriģinālus konceptus dažādām dzīves situācijām. Tad dalībnieki nosauca visus izveidotus konceptus vācu valodā, ne tikai norādot objektu nosaukumus, bet arī krāsas. Tad jaunie modes mākslinieki iepazinās ar dizaineru darba tehnisko pusi, piedalījās nozīmīšu izgatavošanas darbnīcā, kurā mums palīdzēja dizaina studija CopyWash. Šīs uzdevums bija ļoti noderīgs, jo ģenerēt idejas- tas ir viena lieta, pavisam cita lieta ir, kad jūsu ideja kļūst par gala produktu, kuru varat turēt savās rokās un pat uzvilkt.

Pēc interesanta darba bērni skatījās videoklipu par to, kā kļūt par modes dizaineru un apsprieda, ko viņi redzēja.

Pēc gardām pusdienām dalībniekus gaidīja aizraujošs piedzīvojums, meklējot rudens dārgumus parkā. Pateicoties aizraujošiem uzdevumiem, modes dizaineru skolai radās  deja un moto “Mēs esam modes dizaineru komanda, mēs nevaram bez piemēriem, mēs esam drosmīgi cīnītāji un lielie draugi!”.

Protams, mēs neaizmirstam par vācu valodu un  spēlējām spēles, kas tika veltītas modes dizaina tēmai.

3 Diena

Dizaina skolas dalībnieki uzzināja par krūzes un t-kreklu ražošanas tehnoloģijām, izmantojot sublimācijas tehniku CopyWash dizaina studijā. Viņi arī izveidoja savus t-kreklus un krūzes, izmantojot savus zīmējumus. Jāatzīmē, ka daudzi izveidoja individuālas dāvanas saviem vecākiem, dārgām mammām un tētiem ar sirsnīgu atzīšanos mīlestībā.

Pēc pusdienām bērnus gaidīja populāra spēle- foto safari pa pilsētu. Tad dalībnieki atgriezās Erfolg biedrībā, kur viņus gaidīja tējas pauze un kvests ar mīklām.

Tad sekoja uzdevums, kur bērni izveidoja savu apģērba dizainu, izvēloties audumu vai apģērbu tekstūru no apkārtējiem priekšmetiem. Un, protams, mēs atkārtojam vācu valodu un klausījāmies vācu dziesmas.

4 Diena

Ceturtajā dienā dalībnieki turpināja iepazīties ar t-kreklu ražošanas tehnoloģiju un izmēģināja otro metodi – sublimācijas metodi kopā ar CopyWash dizaina studiju. Pēc tam dalībnieki pārrunāja, kas ir nepieciešams un kur mācīties, lai kļūtu par modes dizaineri. Lai noskaidrotu, kur var mācīties Daugavpilī un kā notiek apmācības process, jaunie dalībnieki devās uz Saules skolu, kur var iegūt dizainera profesiju. Tad dalībnieki saņēma informāciju Tūrisma centrā, kur viņiem pastāstīja par mūsu pilsētas apskates vietām un izdalīja spilgtas brošūras. Pēc pastaigas pirmajā sniega un gardām pusdienām bērni turpināja savu radošo lidojumu darbnīcā par ekosomu izgatavošanu. Dizainera somas izrādījās gaišas un radošas. Protams, mēs neaizmirstam vācu valodu, spēlēs un dziesmas vācu valodā.
DSC05956

5 Diena

Pēdējā diena bija izvērtēšanas diena, un izvērtēšanu mēs taisījām, izmantojot neformālās izglītības un vizualizācijas metodes.

 Dalībniekiem tika lūgts atcerēties, kas notika nedēļas laikā, tāpēc katra aktivitāte bija jāuzraksta uz krāsainas līmlapiņas. Bērni ar entuziasmu sāka pildīt uzdevumu, izmantojot savu individuālo pieeju, kāds uzrakstīja detalizētu stāstījumu, kāds nosauca kādu aktivitāti, un kāds, izmantojot dizaina domāšanas pieeju, mēģināja to uzzīmēt. Rezultātā lielā plakātā vienkārši nebija pietiekami daudz vietas, lai visas līmlapiņas uzlīmētu tajā ar visdažādākajām aktivitātēm, kuros piedalījās mūsu mazie dizaineri.

 

Tad mēs analizējām, kas dalībniekiem patika un nepatika, un novērtējam dažādus organizatoriskos aspektus (uzturs, tēmas, skolotāji utt.)  . Protams, neiztika bez labiem novēlējumiem viens otram un ERFOLG biedrībai, mums novēlējā vēl interesantākās nometnes un brīnišķīgos dalībniekus. Mēs saņēmām vēlamas tēmas attiecībā uz nākotnes nometnēm, kuras mēs centīsimies īstenot.

 

Nākamais uzdevums bija sagatavot dizaina tēlu (kostīmu), kurā jāattēlo bērnu skolas aktivitātes un organizēt Modes šovu.

Pēc pusdienām un vācu valodas nodarbībām dalībniekus sagaidīja vissvarīgākais un interesantākais uzdevums – leļļu teātra uzveduma sagatavošana  un programmas filmēšana par modes dizaineru skolu “Dezorg”. Šis uzdevums tika veikts ļoti radoši un jautrā atmosfērā, kam sekoja dāvanas un atvadīšanās līdz nākošam nometnēm biedrībā ERFOLG.

 

Bērnu skolu organizēja ERFOLG biedrība ar Vācijas Federatīvās Republikas Iekšlietu ministrijas atbalstu.

Ikvienam skolas dalībniekam palika brīnišķīgi iespaidi par skolu, tāpēc nepalaidiet neaizmirstamo iespēju piedalīties mūsu nākamajā skolā! Kā arī aicinām pievienoties vācu valodās  nodarbībām bērnu grupā. Nāc, Deutsch macht Spass!

 

ERFOLG biedrība

Adrese . Mihoelsa iela 7-1A, Daugavpils

Tālr .: 20371892; 65420019

E-pasts: erfolg_biedriba@outlook.com

@ erfolg.biedriba

www.erfolg.lv