Noslēdzās starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts „Urban knitting”

Без имени

Novembrī veiksmīgi noslēdzās starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts „Urban knitting”

Biedrība „Daugavpils Jauniešu savienība” sadarbībā ar biedrību „ERFOLG” ar programmas „ERASMUS+” atbalstu no 01.11.2015.-11.11.2015. Daugavpils pilsētā organizēja starptautisko jauniešu apmaiņas projektu „Urban knitting”. Jau pats projekta nosaukums „Urban knitting” vēsta par to, ka projekts kaut kādā veidā ir saistīts ar „pilsētas adīšanu”. Projekta ietvaros piedalījās 22 jaunieši no 4 valstīm: Latvijas, Rumānijas, Francijas un Turcijas, kuri parādīja sevi ļoti cienīgi, apadot dažus pilsētas elementus un objektus. Projekta laikā jaunieši iepazinās ar dažāda veida adīšanas un tamborēšanas tehnikām. Projekta dalībnieki īpaši atzīmēja senatnīgo latgaliešu adīšanas tehniku uz grābekļiem. Jaunieši no Rumānijas pat izteica vēlēšanos paņemt grābekļus līdzi uz mājām, jo šāda veida adīšanas tehniku viņi vēl nebija redzējuši, taču beigu beigās viņi paņēma grābekļu izmērus un nolēma pasūtīt tos pie vietējā meistara amatnieka.

Projekta ietvaros tā dalībnieki guva daudz iespaidu un jaunu zināšanu par amatniecības daudzveidību Latgalē. Daudzi jaunieši apzinājās to, uz ko ir spējīgi viņu pirksti un rokas ar pavisam vienkāršo instrumentu palīdzību un cik skaistas lietas var tapt tā rezultātā. Kopīgā darba augli var apskatīt visi interesenti Nometņu ielā 25a, Daugavpilī.

Projekta aktivitāšu laikā jaunieši piedalījās radošajās darbnīcās, iepazinās ar Daugavpils novada kultūru, apmeklējot vēsturiskās vietas, piem. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Marka Rotko mākslas centru, Māla mākslas centru utt.

Vakaros dalībnieki prezentēja savas valstis ar nacionālās virtuves, dažādu prezentāciju par projekta dalībvalstu tradīcijām un kultūru, kā arī deju un dziesmu palīdzību.

Projekta nobeigumā tā dalībnieki tik ļoti sadraudzējās, ka negribēja šķirties un pusstundas garumā atvadījās no viens otra. Viņi ļoti cer uz drīzu tikšanos.

Jaunieši apsolīja dalīties iegūtajā vērtīgajā pieredzē ar draugiem un paziņām savā valstī. Laikam tādām arī ir jābūt jauniešu apmaiņām: pozitīvām, labsirdīgām, produktīvām un neaizmirstamajām.

Uz tikšanos tikpat interesantos projektos, draugi!

1

Biedrība “Erfolg”

Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils

Tālr.: 20371892,65420019

erfolg@inbox.lv,   www.erfolg.lv