Veiksmīgi ir noslēgušies starptautiskie ģimenes svētki ZOOMAIFEST

Zoomaifest_logo30. maijā biedrība „ERFOLG” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departamentu, kā arī Latgales zoodārza atbalstu Latgales zoodārza pagalmā organizēja ģimenes svētkus „ZOOMAIFEST”.

DSC03040Četrus gadus pēc kārtas ģimenes svētki  “Zoomaifest” bija ļoti populāri Daugavpils pilsētas iedzīvotāju vidū. Arī šogad biedrība „ERFOLG” nolēma kārtējo reizi iepriecināt pilsētas iedzīvotājus, organizējot svētkus „ZOOMAIFEST” jau piekto reizi. Tā bija pirmā mazā ģimenes svētku jubileja. Visas dienas laikā viesiem bija labs garastāvoklis, pasākumā valdīja silta un jautra atmosfēra, ko veicināja labie laika apstākļi.

Pasākums iepriecināja viesus ar interesantu programmu, dažādām rodošām darbnīcām, spēlēm, loteriju un citiem pasākumiem.

DSC03133Visus klātesošus uzrunāja koncerta vadītājas, kuras bijā tērptas princešu kostīmos. Svētki  sākās ar biedrības „ERFOLG” priekšsēdētājas Olgas Jesses vārdiem. Viņa pastāstīja par ģimenes svētkiem „Zoomaifest”, pār svētku tradīcijām. Nedaudz vēlāk visus viesus no skatuves uzrunāja Latgales zoodārza pārstāve Jeļena Žukova. Pēc uzrunām sākās koncerts. Koncertā piedalījās dažādi Daugavpils pilsētas kolektīvi, kā vokālie, tā arī deju kolektīvi. Ir jāmin arī jauno karatistu uzstāšanos, viņi pārsteidza visus klātesošus ar savu spēku un ātrumu. Pirmie uzstājās Daugavpils biedrības „ERFOLG” pārstāvji, vokālais ansamblis „Lorelei”, kuri izpildīja kompozīcijas vācu valodā. Koncertā piedalījās arī tādi kolektīvi kā: “Elegance”, Latgales Džeza klubs-studija, „Mūsdienu ritmi”, „RE-MI”, „Milonga”, Zumba, „Stage on”, „Stop Time”, „MeRoma”, 16.vidusskolas ansamblis. Turklāt, jauniešu starptautiskā projekta „DANCE WORLD” dalībnieki no Latvijas, Turcijas, Čehijas, Spānijas un Grieķijas prezentēja dažādu Eiropas valstu tautu dejas un moderno un klasisko deju, kuru iemācījās projekta laikā.

Visi dalībnieki saņēma sirdsveida smilšu raušus ar uzrakstu „Zoomaifest” un atzinības rakstus.

Visā zoodārza teritorijā tika izvietotas dažādas spēles, kurās bērni varēja piedalīties kopā ar saviem vecākiem, tādā veidā vecāki varēja atgriezties bērnībā un labi pavadīt laiku kopā ar saviem bērniem. Tika organizētas dažādas radošās darbnīcas, piedaloties kurās, bērni varēja parādīt un pilnveidot savas radošās spējas un prasmes. Piedaloties astoņās dažādās aktivitātēs un saņemot 8 krāsainus iespiedumus, bērni varēja piedalīties loterijā. Loterijas izloze tika organizēta katru stundu visa pasākuma laikā. Loterijas uzvarētāji saņēma atlaides kuponus bērnu vasaras skolām biedrībā „ERFOLG”, dāvanu kartes kafejnīcā „Šokoladņa”, kuponus Zumba studijas apmeklēšanai un citas interesantas un vertīgas dāvanas.

DSCN4965Dzīvnieku pasaules cienītāji varēja apmeklēt zoodārzu, nobildēties ar bruņurupučiem, apmeklēt mikroskopu stūrīti, iepazīties ar mikropasauli un piedalīties konkursā ar mikroskopiem.

Turklāt, bildēšanās cienītājiem tika izveidots foto stūrītis, kur visi interesenti varēja nobildēties ar aptamborētiem un apadītiem kokiem „URBAN KNITTING” stilā un tantamareskām.

Dažas nedēļas pirms pasākuma, tika izsludināti 2 konkursi: „Mana mīļākā pasaka par dzīvniekiem” un „Latgales dzīvnieki”. Bērni iesniedza savus zīmējumus un rokdarbus biedrībā, vēlāk tika izveidotas zīmējumu un rokdarbu izstādes. Pasākuma laikā svētku viesi varēja nobalsot par visvairāk iepatikušos zīmējumu vai rokdarbu. Pēc nodoto balsu skaitīšanas zīmējuma vai rokdarbu autors saņēma skatītāju simpātijas balvu. Turklāt, tika organizēta foto izstāde, kur visi apmeklētāji varēja iepazīties ar Latgales dabas skaistumu visos gadalaikos. Fotogrāfijas iesniedza jaunieši no fotostudijas „EZERZEME-F” un „Mārīte Art”.

Visi interesenti, kuriem bija vēlēšanās mainīt kaut ko savā arējā izskatā, varēja doties pie face art speciālistiem un ar viņu palīdzību uzzīmēt uz savas sejas kādu zīmējumu. Tā bija viena no pieprasītākajām aktivitātēm mūsu pasākumā.

_DSC9136Viens no visilgāk gaidītājiem pasākumiem „Zoomaifest” svētkos bija bruņinieku bruņurupuču sacīkstnes, kuri notika plkst. 14.00, kad apkārt bruņurupučiem sapulcējās liels sacīkšu vērotāju skaits. Katram bruņurupicim bija piestiprināts ģērbonis, kas palīdzēja līdzjūtējiem nobalsot par savu favorītu. Pēc bruņinieku bruņurupuču sacīkstēm visi interesanti varēja pataustīt, paturēt rokās, nobildēties ar šiem interesantiem un neparastiem dzīvniekiem.

Vēlamies atzīmēt, kā svētki izdevās un veiksmīgi noslēdzās. Visas dienas laikā Zoodārza teritorijā valdīja draudzīga un jautra atmosfēra, silts un saulains laiks. Par svētku organizēšanu vēlamies pateikties arī mūsu sponsoriem, kuri finansiāli atbalstīja pasākumu: Daugavpils pilsētas domei, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecībai, Eiropas Savienības programmai „ERASMUS+”. Par tehnisku atbalstu izsakām pateicību: Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departamentam, Daugavpils Universitātei, kā arī balvu fondu palīdzēja izveidot:  restorāns „Golden Dragon”, kafejnīca „Šokoladņa”, banka AS „Privatbank”, „Jāņa Rozes” grāmatu veikals, Zumba studija, Oļega Burinska fitnesa studija, Daugavpils pilsētas domes sociālo lietu pārvalde. Par invormatīvo atbalstu izsakām pateicību uzņēmumam „Dautkom”, laikrakstam „Сейчас”. Turklāt, vēlamies pateikt milzīgu paldies mūsu partneriem, kuri daudzveidoja pasākuma kultūrprogrammu ar radošām darbnīcām un aktivitātēm: biedrībai „Mārīte Art”, biedrībai „Ezerzem-F”, Latgales partijai, Daugavpils bērnu bibliotēkai „Zilīte”, biedrībai „MeRoma”, žurnālam „Приветик”, biedrībai „Ielu vingrošana”, boksa skolai, biedrībai „Veselības skola”, biedrībai „Latgolys Studentu centrs”, biedrībai „Dagood Studio”, biedrībai „Eko Partners”, bērnu klubam „Chucha Chacha”, biedrībai „ORFEAS” no Grieķijas, biedrībai „GENCLIK ORGANIZASYONLARI DERNEGI – GO” no Turcijas,  biedrībai „ASOCIACION JUVENIL INTERCAMBIA” no Spānijas,  biedrībai „TMELNÍK O.S.” no Čehijas.

DSC03157Īpašu pateicību izsakām mūsu galvenajam partnerim Latgales zoodārzam.

Milzīgs paldies arī visiem tiem, kas atnāca uz pasākumu, par palīdzību siltas atmosfēras izveidošanā.

Sagatavoja Sanita Šinkeviča

Biedrība „ERFOLG”
Cietokšņa iela 44, Daugavpils,
LV-5401, Latvija
Tālr.: 65420019, 20371892
Е-pasts: erfolg@inbox.lv
www.erfolg.lv