Sekmīgi noslēdzās jauniešu apmaiņa „TOGETHER WE CAN’’

erfolg_erasmus_newjlk-logo

 

 

10433264_10No 11.09.2014. līdz 18.09.2014. Lietuvas pilsētā Roķiškis tika īstenots ERASMUS+ programmas projekts „TOGETHER WE CAN’’. Projektu organizēja biedrība ERFOLG sadarbībā ar RJOS “APVALUS STALAS”. Projektā piedalījās jaunieši no Lietuvas, Itālijas, Portugāles un Latvijas.

10710837_101Latviju projektā pārstāvēja 5 jaunieši, vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri pateicoties labi saplānotam grupas līderes darbam, veiksmīgi nokļuva līdz mērķvietai. Projekta mērķis bija iepazīties ar Lietuvas, Itālijas, Portugāles un Latvijas valstīm un to kultūru daudzveidību, veidot starptautisko sadarbības saikni, veidot atvērtu un sabiedriski aktīvu sabiedrību, veicinot tolerantu attieksmi pret citu kultūru pārstāvjiem, reliģijām un sabiedrībām. 

Projekta darba valoda bija angļu valoda, kas deva jauniešiem iespēju papildināt savas angļu valodas zināšanas, veidojot saskarsmi un komunikāciju ar citu valstu jauniešiem. Kā pastāstīja viens no projekta dalībniekiem, Elvis Andrejs Pulaho, lai uzsāktu komunikāciju ar jauniešiem, viņam nācās pārvarēt psiholoģisku barjeru, jo tās valodas, kuras viņš pārzina, citi dalībnieki nezināja, bet sarunāties taču kaut kā vajadzēja.

10653601_10Projekta tēma bija sports un veselīgs dzīvesveids. Dalībnieki jautri un sakarīgi pavadīja brīvo laiku, jo projekta ietvaros jauniešiem tika piedāvāta iespēja nodarboties ar dažādām sporta aktivitātēm. Tā, vienā no projekta dienām, pilsētā Roķiškis notika futbola spēle starp projekta jauniešiem un vietējiem jauniešiem. Bieži brīvajā laikā jaunieši spēlēja arī volejbolu un citas sporta spēles. Interesanta un aizraujoša dalībniekiem izrādījās lomu spēle, kad laivu brauciena laikā, katram no viņiem vajadzēja tēlot savu lomu, par ko pārējie komandas biedri nezināja. Pēc tam vajadzēja atminēt kāda loma katram bija, un uz šo atminējumu pamata jauniešu vidū izvērsās plašas diskusijas – vai tiešām tev bija tāda loma!? Šo aizraujošo komandas saliedēšanas aktivitāti E.A. Pulaho ieteic izmēģināt arī citiem jauniešiem.

10645287_10Viena no aktivitātēm, kura jauniešiem likās ļoti neparasta, bija saistīta ar veselīgu dzīvesveidu-dalībniekiem vajadzēja tēlot atkarīgos jauniešus, un vietēja sabiedrība, ieraugot „piedzērušo jauniešu bariņu”, nebija apmierināta ar to, tomēr jaunieši uzreiz visu viņiem paskaidroja. Kā uzskata E.A.Pulaho, viņa grupa visai veiksmīgi tika galā ar šo uzdevumu, jo vietējie cilvēki noticēja tam, ka jaunieši ir piedzērušies. Šī aktivitāte aicināja dalībniekus pievērsties veselīgam dzīvesveidam un padomāt par atkarību negatīvo ietekmi uz cilvēka organismu. Un, kā uzsver E.A.Pulaho, šāda reālas situācijas izspēlēšana ir ļoti noderīga, jo tā dod iespēju paskatīties uz sevis no malas, ko jaunieši ne vienmēr vēlas.

10672202_10Projektā bija daudz dažādu aktivitāšu, kas attīsta komunikācijas un saskarsmes prasmes. Projekta laikā dalībnieki ieguva jaunas paziņas un veidoja kontaktus ar citu valstu jauniešiem, iepazina Lietuvas dabu, apmeklēja skaistākās vietas, aktīvi piedalījās radošajās darbnīcās, kā arī interesanti un noderīgi pavadīja laiku, piedaloties ERASMUS + projektā. 

Kā atzīmē dalībnieki, šis projekts bija veiksmīgi organizēts, jauniešiem bija sniegta iespēja parādīt atkarību negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību, uzzināt daudz dažādas jaunas un noderīgas informācijas, uzklausīt citu valstu pārstāvju uzskatus par veselīgu dzīvesveidu. Visiem jauniešiem E.A.Pulaho iesaka aktīvi iesaistīties ERASMUS+ un biedrības „ERFOLG” projektos, jo tie dod iespēju jauniešiem attīstīties kā personībai, apgūt svešvalodas un sadarbības prasmes, kā arī E.A. Pulaho izsaka velēšanos piedalīties arī citos biedrības „ERFOLG” projektos, jo pateicoties šis biedrības aktīvajiem projektu organizatoriem, viņam bija iespēja aktīvi un interesanti pavadīt laiku un apgūt dzīves prasmes starptautiskā vidē.

Sagatavoja: Elvis Andrejs Pulaho

10704099_10