Daugavpilī noslēdzās jauniešu apmaiņas projekta „Olimpic games” aktvitātes

Literatoru_skolaerfolg_erasmus_new

 

Biedrība „Daugavpils jauniešu savienība” sadarbībā ar biedrību „Erfolg” un ar „Erasmus+” programmas finansiālu atbalstu no 06.06.2015. līdz 17.06.2015. Daugavpilī īstenoja jauniešu apmaiņas projektu „Olimpic games”. Projektā piedalījās 30 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Rumānijas un Turcijas.

Projekta mērķis bija radīt iespēju jauniešiem sadarboties ar citas kultūras jauniešiem, aktīvi piedaloties dažādos sporta veidos un sporta spēlēs, tādējādi sekmējot jauniešu radošumu un veicinot aktīvā un veselīgā dzīvesveida popularizēšanu.

IMG_0294Kā izriet no projekta nosaukuma „Olimpic games” un tā mērķa, projektā uzsvars tika likts uz sportisku un veselīgu dzīvesveidu. Turklāt, projekta dalībnieki izmēģināja savus spēkus daudzās aktīvās spēlēs un iepazinās ar aktīva laika pavadīšanas iespējām Daugavpilī.

  Projekta pirmajās dienās dalībniekiem tika piedāvātas iepazīšanās un leduslaušanas aktivitātes, kas atviegloja viņu kontaktēšanos un veicināja to, ka jau pirmajā vakarā lielākā dalībnieku daļa draudzīgi spēlēja bumbu pagalmā. Labāk iepazīt vienam otru viņiem palīdzēja arī nacionālie vakari, kuru gaitā katras valsts dalībnieki stāstīja ne tikai par viņu kultūras un virtuves īpātnībām, bet arī iepazīstināja pārējos ar savām nacionālajām spēlēm.

   Projekta ietvaros jaunieši apmeklēja daudzas pilsētas sporta iestādes, tādas kā Daugavpils sporta pārvalde, Daugavpils Olimpiskais centrs, Sporta medicīnas centrs, Šaha klubs. Papildus dalībnieki tika iesaistīti Daugavpils pasākumos. Viens no šādiem pasākumiem bija Daugavpils orientēšanās sacensības, kuru gaitā dalībnieki ne tikai iepazinās ar pilsētas apkārtni, bet arī ieguva noderīgas prasmes un iemaņas. Tāpat, projekta laikā dalībniekiem bija iespēja uzspēlēt projekta dalībvalstu nacionālās sporta spēlēs: oina- beisbola paveids (Rumānija), volejbols (Latvija), basketbols (Lietuva), futbols (Turcija), sievu nešana (Igaunija).

   Vienā no projekta dienām dalībniekiem tika piedāvāts izstrādāt iespējamās veselīga dzīvesveida un sporta attīstības un popularizēšanas koncepcijas Daugavpils pilsētai. Dotās koncepcijas tika prezentētas Daugavpils sporta pārvaldē un tika ņemtas vērā. To ņēma vērā amatpersona, kas ir atbildīga par Daugavpils sporta attīstības koncepciju „Sport for all”, tāpēc projekta dalībnieki cer, ka daļa no šīm koncepcijām tiks realizēta.
DSC04446Projekta laikā jaunieši sadraudzējās, uztvēra sevi kā vienotu komandu, ar nacionālo spēļu palīdzību iepazina citas kultūras, apzinājās veselīga dzīvesveida nozīmi, kas norāda uz to, ka sākotnēji izvirzītais mērķis tika sasniegts.