Daugavpilī noslēdzās projekta „Viva lingua” – Language festival aktivitātes

Laika posmā no 22.08.2016. līdz 30.08.2016. biedrība „ERFOLG” ar programmas ERASMUS+: Jaunatne darbībā finansiālo atbalstu organizēja starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta „Viva lingua” – Language festival aktivitātes.

Šajā projektā piedalījās 30 aktīvi, radoši un interesanti jaunieši no Latvijas, Bulgārijas, Itālijas, Rumānijas un Turcijas. Izmantojot neformālās izglītības metodes tie, 8 dienas dzīvojot kopā, centās sadraudzēties, iepazīt viens otru un iepazīt jaunas kultūras, izmantojot savas dzimtās valodas.

Šī projekta mērķis bija: sniegt jauniešiem iespēju iepazīt dažādas kultūras apgūstot šo kultūru valodas, tādā veidā cīnoties ar jauniešu bezdarbu, palīdzot jauniešiem uzlabot pamatprasmes – svešvalodu zināšanas, saziņu, spēju pielāgoties un dzīvot strādājot kopā ar dažādu tautību un kultūru pārstāvjiem.

Katra diena visiem projekta dalībniekiem bija īpaša, jo tā atšķīrās no iepriekšējās un katru dienu viņi ieguva jaunas zināšanas piedaloties dažādās aktivitātēs, piemērām, valodu viktorīna, mēles mežģīs, poliglotu stratēģijas, kultūras aisbergs un daudzās citas. Katru rītu jaunieši sāka ar rīta aktivitātēm un katra diena bija veltīta kādas atsevišķas valodas apgūšanai un tika noslēgta ar dienas kopsavilkumu un savas jaunatnes pases aizpildīšanu.

Projekta kulminācija notika atklātā pasākuma „Back to school” laikā, kad dalībnieki prezentēja savas dzimtās valodas Dubrovina parkā. Katras valsts pārstāvji darbojās savā teltī un prezentēja savu valsti, tās valodu un kultūru. Visiem, kas piedalījās, bija iespēja laimēt kancelejas preces jaunā mācību gada sākumam.

Noslēdzoties projektam, katrs jaunietis saņēma YOUTHPASS – kas ir Eiropā atzīts sertifikāts un palīdz jauniešiem apzināties tās kompetences un iemaņas, ko ir attīstījuši un uzlabojuši projekta laikā.

Šī projekta laikā jaunieši attīstīja savas pamatprasmes: svešvalodu zināšanu uzlabošanā, komunikācijā, starpkultūru dialoga veicināšanā un jaunu kultūru izzināšanā un pieņemšanā, ar šīm zināšanām, ko viņi uzlaboja projekta laikā, varēs vieglāk integrēties sabiedrībā un veiksmīgi veidot savu karjeru.

Projektu „Viva lingua” – Language festival rīkoja biedrība “ERFOLG” ar programmas ERASMUS+: Jaunatne darbībā finansiālo atblastu. Latvijā programmu pārstāv Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), www.jaunatne.gov.lv

 

20160823_130041 20160827_171818 20160828_114750