„Iedvesmo paaudzi”

Без имени

Projekta „Iedvesmo paaudzi” (līguma Nr. 2013.EEZ/PP/1/MIC/070/036)  ietvaros no 01.08.2015. līdz 21.09.2015.tika organizētas radošas deju nodarbības

 

DSC00825No 25.10.2014. līdz 25.09.2015. biedrība „ERFOLG” Daugavpilī,  īsteno projektu „Iedvesmo paaudzi”.  Projekta mērķis ir sekmēt Daugavpils pilsētas pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku, kā arī sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu noderīgo prasmju iegūšanai, motivācijai un integrācijai sabiedrībā, kā arī veicināt dialogu starp paaudzēm, motivēt dalībniekus sadarboties un kopā risināt aktuālas problēmas.

Sakarā ar lielo pieprasījumu un iedzīvotāju atsauksmi, 2015.g. 1.augustā plkst. 17.00 tika uzsāktas papildus 20 radošas deju nodarbības, kuras vadīja pieredzējusi deju vadītaja Tatjana Lapkovska.  

Aktivitātes mērķis bija uzlabot cilvēku fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana u.c.) un sociālo stāvokli. Izmaiņas ķermenī un kustībās rada izmaiņas arī cilvēka emocionālajā stāvoklī. Deju un kustību nodarbību laikā tika radīta vide, kurā bija iespējams radoši izpaust savas domas un sajūtas, un tādējādi panākt izmaiņas kustību stilā, nonākt pie izmaiņām emocionālajā stāvoklī un domāšanas veidā.  Dejā dalībnieku fiziskie, emocionālie, intelektuālie un garīgie procesi savienojās vienā veselumā, kur pats cilvēka ķermenis bez starpniekiem bija gan instruments, gan radītājs.

DSC00828Lai varētu piedalīties deju un kustību nodarbībās nebija nepieciešama iepriekšēja pieredze dejā. Aktivitāte tika vērsta arī uz sadarbības un komunikācijas prasmju attīstību. Aktivitātē piedalījās gan jaunieši, gan pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki. 20 nodarbības kopā ilga 40 akadēmiskās stundas.  Katra nodarbība ilga 2 akadēmiskās stundas.

Tēmas tika izvēlētas projekta realizēšanas laikā atbilstoši dalībnieku interesēm un vēlmēm:

  • Kas ir deja. Kas ir ārstnieciskā vingrošana Cigun. Mijiedarbība.
  • Enerģijas meridiāni. Kustību ietekme uz enerģijas plūsmām.
  • Pamatstāja. Locītavu atvēršana.
  • Dejas kustības, kas ietekmē ķermeņa aktīvos punktus.
  • Kustības, kas skar ilgmūžības, skaistuma punktus.

DSC00826

Biedrība „ERFOLG”

     Adrese: Cietokšņa iela 44, Daugavpils

                                                        erfolg@inbox.lv   www.erfolg.lv

www.sif.gov.lv   www.eeagrants.lv  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Par publikācijas saturu atbild biedrība “ERFOLG”