Pavasara bērnu skola „Lieldienas – kopīgie svētki, dažādas tradīcijas”

 

logo+4No 16. līdz 20. martam, skolēnu brīvlaika nedēļā, bērniem bija iespēja piedalīties biedrības „ERFOLG” rīkotajā etniskajā pavasara skolā bērniem „Lieldienas – kopīgie svētki, dažādas tradīcījas”.

IMG_2071Šīs skolas ietvaros bērniem bija iespēja apgūt pirmos vārdus un frāzes vācu valodā, doties pastaigās un ekskursijās, piedalīties radošajās darbnīcās un uzzināt par Lieldienu tradīcijām dažādās valstīs un kultūrās.

Vienā no ekskursijām bērni devās uz zemnieku saimniecību Skrudalienas pagastā, apskatījās lauku ikdienas dzīvi un Lieldienu simbolu-zaķi, kā arī citus lauku fermas iemītniekus.

Par to kāpēc zaķis tiek uzskatīts par Lieldienu simbolu un kā reliģija ir saistīta ar Lieldienām, pastāstīja Forštates Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas macītājs.

IMG_1821Bērni apmeklēja arī Latgales Zoodārzu, apskatīja tur mītošos dzīvniekus.

Piedaloties radošajās darbnīcās, bērni veidoja gan Lieldienu simbolu zaķi, gan citus dzīvnieciņus, groziņus Lieldienu olām, apsveikuma kartiņas un citas jaukas, pavasarīgas lietas.

Pēdējā Bērnu skolas dienā bērni piedalījās vienā no Lieldienu tradīcijām – olu meklēšanā un dažādās citādākās spēlēs un aktivitātēs svaigā gaisā visas nedēļas garumā.

Liels paldies bērniem un viņu vecākiem par piedalīšanos šajā skolā un gaidīsim Jūs nākošajās Bērnu skolās vasārā!

IMG_2153

Sagatavoja: Laura Šterna

Foto: Laura Šterna personīgais arhīvs