Noslēdzas rudens skola bērniem «Finanšu panākumu skola»

 

logo+2privatbank

 

Biedrība ERFOLG” sadarbībā ar AS „PrivatBank” un Vācijas Iekšlietu Ministrijas atbalstu no 26.10.2015. līdz 30.10.2015. organizēja etnisko rudens skolu bērniem „Finanšu panākumu skola”. Rudens etniskajā skolā piedalījās bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

DSC01818Skolas programma bija ļoti daudzveidīga un aizraujoša, kas ļoti patika bērniem. Katram bērnam tika izsniegtas dienasgrāmatas, kuras viņi aizpildīja katru dienu. Dienasgrāmatās tika sagatavoti dažādi atjautības uzdevumi, kas palīdzēja bērniem novērtēt dienas laikā saņemtās prasmes un iemaņas. Katru dienu bērni kopā ar pasniedzējiem dziedāja dziesmu spāņu valodā, pusdienoja, piedalījās radošajās darbnīcās, ekskursijās, apguva vācu valodas pamatus un guva pieredzi par finansēm.

Katra skolas diena sākās arrīta rosmi, pēc kuras bērni enerģijas pilni varēja turpināt dienu. Nedēļas sākumā bērni iepazinās viens ar otru un ar uzvedības un drošības noteikumiem, kas ka izrādījās ir ļoti aizraujoša nodarbe. Bērni iepazinās arī ar skolas programmu, uzzinot kas viņus sagaida visas skolas garumā.

Bērnu skolas laikā katru dienu ciemos pie bērniem nāca bankas „PrivatBank” darbiniece un vadīja aktivitātes, kuru tēma bija finanšu panākums. Turklāt, katru dienu bērni tikās ar vācu valodas pasniedzējuun spēles formā apguva tās pamatus ar neformālo metožu palīdzību, lai bērni nejustos kā skolās.

Nedēļa sākās ar dziesmas apgūšanu par rudeni spāņu valodā, kuru visi bērni dziedāja ar prieku un neviltotu interesi. Pirmā diena noslēdzās ar spēli, kuras laikā visi pēc kārtas meta kauliņus un pakāpeniski zīmēja monstriņu.

DSC01907Nākamajā dienā bērni devās uz ekskursiju uz Marka Rotko mākslas centru, kur viņi iepazinās ar mūsdienu mākslinieku darbiem, kā arī paši pamēģināja savus spēkus mākslas darbu veidošanā mūsdienīgā stilā.

Pēc ekskursijas skolas dalībnieki pastaigājās pa Cietoksni un izbaudīja labu rudens laiku un Daugavpils un Latvijas kultūrvēsturisko pieminekli. Turklāt, šajā dienā bērni veidoja arī grāmatzīmes ar dažādiem dzīvniekiem un pasaku tēliem. Bērni bija ļoti ieinteresēti, jo šāda veida grāmatzīmes viņi vēl nekad nebija taisījuši.

Trešdien skolas dalībnieki no krāsainā papīra veidoja rudens kļavas lapu, kas pieprasīja diezgan daudz laika, pūļu un pacietības, bet beigu beigās visi bija pamierināti ar rezultātu. Šajā dienā arī tika uzsākts nopietns un smalks darbs ar kreppapīru. Jau iepriekš bērniem tika sagatavots un sagriezts nelielos kvadrātiņos kreppapīrs, un bērni ar zobu bakstāmo kociņu palīdzību veidoja apjomīgu pilīti vai čūsku pēc izvēles. Visi bērni pabeidza šo darbu tikai piektdien, bet rezultāts bija ļoti labs.

DSC02026Pirmspēdējā etniskās skolas dienā bērni veidoja krāsainos lukturīšus no papīra. Šī nodarbe viņus ļoti ieinteresēja, kā arī viņi turpināja darbu ar kreppapīru.

Pēdējā etniskās skolas diena bija daudzveidīga. Bērni ne tikai pabeidza darbu no kreppapīra, bet arī apmeklēja Māla mākslas centru, kur veidoja no mala dažādus dzīvniekus, sirsniņas un citas interesantas lietas. Piektdien noslēdzās arī bankas „PrivatBank” pārstāves sagatavotā programma par tēmu „finanšu panākumi”, bet bērni saņēma vērtīgas balvas par centieniem apgūt finanšu lietpratības pamatus. Diena noslēdzās ar kopīgu tējas pauzi un balvu un diplomu par piedalīšanos etniskajā skolā izsniegšanu. Visas savas mapes, dienasgrāmatas un darbus bērni paņēma sev līdzi, atstājot to kā piemiņu par dalību etniskajā skolā bērniem „Finanšu panākumu skola”.

Rakstu sagatavoja Sanita Šinkeviča