Veiksmīgi noslēgušās jauniešu starptautiskā projekta „Dance World” aktivitātes

logo_danceerfolg_erasmus_new

Laika posmā no 23.05.2015. līdz 31.05.2015. Daugavpilī tika organizētas projekta „Dance World” aktivitātes. Projekts pulcēja 29 dalībniekus no piecām valstīm – Čehijas Republikas, Turcijas, Grieķijas, Spānijas un Latvijas. Katra valsts tika pārstāvēta ar dažādām organizācijām, Čehijas Republiku pārstāvēja ”Tmelnik o.s.”, Spāniju – „Asociacion Juvenil Intercambia”, Turciju – „Genclik Organizasyonlari Dernegi”, Grieķiju – „ORFEAS A.M.K.E.” un Latviju pārstāvēja projekta organizētāji biedrība „Erfolg”.

DSC01814Kā jau liecina projekta nosaukums – „Dance World”, projekta mērķis bija izzināt dažādu tautu kultūras, izmantojot deju. Dalībnieki prezentēja savas nacionālās dejas un mācīja tās citiem. Paralēli nacionālajām dejām dalībnieki gatavoja arī modernās dejas priekšnesumu ģimenes festivālam „Zoomaifest”, kura tapšana tika nodota deju pasniedzējas Tatjanas Lapkovskas rokās, kura lieliski tika galā ar doto uzdevumu.

DSC01571Taču dejošana nebija vienīgā projektu dalībnieku nodarbe projekta laikā. Dalībnieki rādīja arī savas nacionālās rokdarbu meistarklases. Katra valsts izcēlās ar ko citu. Tā dalībnieki no Čehijas Republikas mācīja dalībniekiem kā izgatavot skaistas lelles no kukurūzas mizas un diegiem, bet dalībnieki no Turcijas rādīja ļoti īpatnēju zīmēšanas veidu vārdā „marbling”, kurš ieinteresēja un pārsteidza visus dalībniekus. Dalībniekus iepriecināja arī spāņu dalībnieku sagatavotais „ķermeņa valodas” priekšnesums, grieķu veidotie origami un latviešu dalībnieku veidotās draudzības jostas.

DSC01571Projekta dalībnieki apciemoja arī Daugavpils māla mākslas centru kur iemēģināja roku māla figūriņu veidošanu un apskatīja Latgales keramiķu darbus. Jaunieši apciemoja arī „Stop Time Dance Studio”, kura ir labākā un nopelniem bagātākā deju studija Daugavpilī. Tur projekta dalībnieki iepazinās ar vietējiem jauniešiem un deju vadītāja vadībā iemācījās dažas jaunas kustības un deju soļus.

Projekta kulminācija bija sagatavotais moderno deju priekšnesums ģimenes festivālam „Zoomaifest”, kur dalībnieki, nebūdami profesionālie dejotāji, parādīja ļoti kvalitatīvu un saskaņotu deju priekšnesumu, priecējot pilsētas iedzīvotājus.

day 7 23Dalībnieki ar projektu ir apmierināti, un neskatoties uz karstumu un intensīvu dejošanu, visi dalībnieki ir guvuši pozitīvas emocijas un jaunus draugus.

Projektu organizēja un vadīja biedrība „Erfolg” ar programmas Erasmus+ atbalstu.

Par piedzīvot projekta „Dance World” laikā

Laima (LV)

Esmu pilnīgi apmierināta ar projektu „Dance World”. Tā bija laba iespēja atpūsties no skolas, mācībām un ikdienas rutīnas. Es satiku arī jaunus draugus ar kuriem mēs atradām kopīgu valodu. Es uzskatu, ka šīs dienas bija neatkārtojamas, jo visi bija patiesi un cilvēcīgi. Nākotnē labprāt piedalīšos līdzīgos projektos. Tā ir lieliska iespēja izpaust sevi!

Karīna (LV)

Projekts ir izdevies. Sākumā es baidījos, ka radīsies nesaprašanās un neērtas situācijas, jo esmu viens no jaunākajiem projekta dalībniekiem, taču tā nebija problēma. Man ļoti patika mūsu deju pasniedzēja Tatjana. Viņa mums visiem deva daudz motivācijas un iedvesmas.

Dejošana uz skatuves bija lieliska. Es domāju, ka visi bija apmierināti ar sevi. Kopumā mums bija ļoti jautri un mēs kļuvām par tuviem draugiem. Esmu priecīga, ka nolēmu piedalīties šajā projektā. Dalībnieki bija ļoti jauki un draudzīgi. Ceru, ka devu pozitīvu enerģiju citiem dalībniekiem.

Abdulkadir (Turcija)

Viss bija lieliski. Man ļoti patika projekts. Es satiku daudz skaistu cilvēku un iepazinu viņu emocijas un kultūru. Es pat negribu atgriezties atpakaļ, man visu ļoti pietrūks. Es prezentēju arī savu kultūru un skaisto valsti citiem. Lieki piebilst, ka mēs visi tagad esam facebook vietnes draugi. Mēs vēl ilgi atcerēsimies šo projektu.

Claudia (Spānija)

Manuprāt, projekts bija jautrs un izdevies. Projekts bija labi izplānots, kaut arī es labāk vairāk laika pavadītu hotelī, veidojot darbnīcas un sarunājoties ar dalībniekiem. Man patika koordinatori un laiks pavadītais organizācijas telpās. Kopumā esmu priecīga un pateicīga par rūpēm un par projekta dalībniekiem.

Ondrej (Čehijas Republika)

Gribēju pateikties par lielisku projektu. Tik tiešām izbaudīju projektu, iepazinos ar jauniem draugiem un jaunām kultūrām, lieliski pavadīju laiku, kā arī atklāju jaunas vietas. Esmu priecīgs, ka esmu piedalījies šajā projektā. Paldies.