Noslēgušās jauniešu apmaiņas projekta „Christmas is here” aktivitātes.

 

Cristmas is here LOGODSCF5342Neilgi pirms svētkiem, laika posmā no 11. līdz 20. decembrim biedrība ERFOLG ar programmas „ERASMUS+” atbalstu organizēja jauniešu apmaiņas projektu „Christmas is here”. Projekts norisinājās Daugavpilī un aicināja piedalīties jauniešus no Rumānijas, Itālijas, Portugāles, Grieķijas un Polijas. Projekta dalībvalstis pārstāvēja dažādas organizācijas: Rumāniju pārstāvēja organizācija „Sprijin si Dezvoltare”, Portugāli – „Teatro Metaphora – Associacao de Amigos das Artes”, Grieķiju – EN.O GREECE, Poliju – „Moje krzyszkowice” un Itāliju – „Associazione Uniamoci Onlus”. Projektā piedalījās 36 jaunieši, kuri bija ieinteresēti Ziemassvētku tradīcijās un bija gatavi iepazīt citu tautu tradīcijas. Lielākā daļa aktivitāšu tika veltītas tieši Ziemassvētku tradīcijām. Tika darināti katrai valstij raksturīgi eglīšu rotājumi un ar tiem tika pušķotas eglītes, tika darinātas maskas DSCF4676ballēm un ķekatām, tika veidotas piparkūku mājiņas un figūriņas, kā arī organizētas daudzas citas aktivitātes. Daudziem dalībniekiem tas bija pirmais ceļojums tik tālu uz Ziemeļiem un viņi bija priecīgi redzēt sniegu un ledu, kaut arī tā nebija daudz. Diemžēl, nācās atcelt sniega skulptūru veidošanu nepietiekamā sniega daudzuma dēļ, taču šie ziemas prieki tika kompensēti, viesojoties Daugavpils ledus hallē, kur daudzi dalībnieki pirmo reizi savā mūžā kāpa uz slidām. Dalībniekus priecēja arī viesošanās Daugavpils māla mākslas centrā, kur viņiem bija iespēja izmēģināt roku māla rotājumu veidošanu. Izveidotus rotājumus dalībnieki paņēma līdzi uz mājām kā piemiņu par viesošanos Daugavpilī. Centrālais projekta notikums bija piedalīšanās Daugavpils pilsētas domes Jauniešu Departamenta rīkotajā „Ziemassvētku laboratorijā”.DSCF4864 Pasākums norisinājās Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusā, kur dalībnieki piedāvāja pilsētas iedzīvotājiem iesaistīties rotājumu darināšanā, kuri vēlāk tika uzdāvināti Daugavpils bērnu namiem. Projekta dalībnieki iepazīstināja ar savu valstu Ziemassvētku tradīcijām, kā arī organizēja nacionālos vakarus, kuru laikā viņi prezentēja savas valstis, to kultūru un tradicionālus ēdienus. Dalībnieki prezentēja arī nacionālās dejas un rotaļas, kuras dalībnieki izbaudīja ar prieku. Viesojoties Daugavpils pilsētas domē, dalībniekiem tika rādīta prezentācija par Daugavpili pagātnē, mūsdienās, kā arī viņi ieskatījās Daugavpils nākotnē. Brīvajos brīžos dalībnieki devās pie Ziemassvētku eglītes Vienības DSCF5093laukumā un, neskatoties uz aukstumu, izbaudīja arī karuseļus. Projekta pēdējās dienās bija skaidrs, ka projekta mērķis ir sasniegts. Dalībnieki bija sadraudzējušies, iepazina Ziemassvētku tradīcijas, salīdzināja tās un, neskatoties uz daudzām atšķirībām, saprata, ka vienojošais elements visās valstīs ir ģimene un draugi.

 

 

 

Par projekta laikā piedzīvoto no projekta „Christmas is here” dalībniekiem…

 

Marianna (Grieķija)Marianna (Grieķija):

Tā bija ļoti interesanta pieredze. Es satiku ļoti skaistus cilvēkus no dažādām valstīm un ieguvu daudz informācijas par kultūru, valstu tradīcijām un Ziemassvētku tradīcijām. Es sajūtu Ziemassvētku garu Daugavpilī un sapratu, ka visiem cilvēkiem ir kas kopīgs, kas vieno dvēseliski.

 

 

 

Raluka (Rumnija)Raluka (Rumānija):

Paldies par šo projektu! Es lieliski pavadīju desmit dienas lielisku cilvēku kompānijā. Es izbaudīju aktivitātes, jo īpaši Māla mākslas centru un slidošanu Ledus hallē. Jūtos gandarīta par lietām, kuras es uzzināju nacionālo vakaru laikā, kuri bija lieliski izplānoti.

 

Klaudija (Polija):

Klaudija (Polija)Projekts „Christmas is here” deva man simtiem smaidu, lai gan sākumā bijām mazliet kautrīgi un uztraukušies. Projekta laikā dzirdēju daudz angļu valodas un, beidzot, pati sāku runāt tajā, kaut arī līdz šim to nedarīju. Es iemācījos darināt jaunus un līdz šim neredzētus Ziemassvētku eglītes rotājumus, kurus es taisīšu mājās un ar kuriem rotāšu savu eglīti. Man patika baudīt dažādas kūkas un citus ēdienus nacionālajos vakaros. Es izbaudīju atrašanos Latvijā.

 

Lidia (Protugāle)Lidija (Portugāle):

Man ļoti patika projekts. Bija lieliski redzēt sniegu pirmo reizi dzīvē. Bija lieliski pirmo reizi dzīvē slidot pa ledu un bija lieliski pirmo reizi aizceļot ārpus savas valsts. Man patika arī satikt cilvēkus no citām kultūrām, visi bija ļoti atvērti. Viss bija lieliski un es noteikti ilgošos pēc Latvijas.

 

 

 

 

 

Eleonora (Itālija)Eleonora (Itālija):

Es domāju, ka vispiemērotākais vārds, kas raksturotu projektu ir „kultūras daudzveidība”: kopīgā Ziemassvētku tēma veicināja mūsu dalībnieku grupu komunicēt vairāk vienam ar otru, apmainīties ar tradīcijām, iepazīt katras kultūras dažādus aspektus. Mēs izmantojām dažādus izteiksmes veidus: runājām, žestikulējām, kopā klausījāmies mūziku, skatījāmies bildes, izbaudījām dažādus ēdienus un radoši veidojām Ziemassvētku rotājumus. Visi šie izteiksmes veidi man daudz iemācīja: iemācīja iesaistīties, uzticēties pašai sev, būt kreatīvai. Tā bija ļoti laba pieredze, kad tu esi daļa no grupas un tev ir idejas ar kurām tu dalies, kad tev ir jābūt atklātam pret sevi un citiem, tas dod personisko izaugsmi. Tādas lietas arī ir galvenais šajos projektos. Man par projektu paliks tikai pozitīvas atmiņas.