Noslēdzās starptautisks projekts Say “NO” to Youth unemployment

1_minimage006

Noslēdzās starptautisks projekts Say “NO” to Youth unemployment

1.  decembrī biedrībā „ERFOLG” noslēdzās starptautisks apmaiņas projekts “Say “NO” to Youth unemployment”, kura ietvaros jaunieši no dažādām valstīm neformālā vidē apsprieda jauniešu bezdarba problēmjautājumus un meklēja to aktuālus risinājumus.

Biedrība “ERFOLG” katru gadu organizē starptautiskus projektus, kuros var piedalīties visi ieinteresētie vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Tādā veidā jauniešiem ir iespēja iegūt noderīgas prasmes un pieredzi, nodibināt jaunus kontaktus, lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Viens no pēdējiem starptautiskajiem 2013. gada projektiem, kurš norisinājās biedrībā „ERFOLG” kļuva projekts  “Say “NO” to Youth unemployment”.

image008Deviņu dienu laikā (no 23.11.2013. – 01.12.2013.) jaunieši no 8 Eiropas valstīm (Latvija, Igaunija, Lietuva, Vācija, Rumānija, Turcija, Itālija, Portugāle) mēģināja atrast jaunus risinājumus mūsdienu sabiedrības izaicinājumiem. Projekta pamattēma bija saistīta ar jauniešu bezdarbu, kurš ir aktuāls ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs.

Projekta laikā jaunieši diskutēja par pilsoniskas sabiedrības attīstību un jaunatnes politiku, apsprieda bezdarba problēmas un ar to saistītus aspektus, apmeklēja Daugavpils Universitātes karjeras centru, Daugavpils pilsētas domi. Projekta ietvaros notika dalībnieku tikšanās ar Nodarbinātības Valsts Aģentūras Daugavpils filiāles vadītāju – J. Vanagu, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes Departamenta vadītāju – T. Bikovski, Daugavpils domes lietu pārvaldnieci – Olgu Jessi, Daugavpils pilsētas domes attīstības departamenta pārstāvjiem, kā arī ar biedrības „ERFOLG” brīvprātīgajiem no Vācijas, Portugāles un Gruzijas. Projekta dalībnieki uzzināja vairāk par programmu „Jaunatne darbībā”, ar kuras finansiālo atbalstu tika organizēts šīs projekts.

image010Kā tika minēts augstāk, visas projekta aktivitātes norisinājās neformālā vidē un izņemot jautājumus, kas ir tieši saistīti ar projekta tēmu – tādu kā NVO attīstība, jauniešu projekti un uzņēmējdarbība, izglītība un karjera, dalībniekiem bija arī ļoti plaša kultūras programma ar Daugavpils pilsētas kultūras centru apmeklēšanu, piemēram ekskursija uz Marka Rotko Centru. Turklāt, jaunieši tika iepazīstināti ar Daugavpils pilsētas jauniešu nevalstiskajām organizācijām, organizēja „starpkultūras vakarus”, kuru laikā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar valstu – dalībnieku tradīcijām un nacionālo virtuvi, spēlēt neformālās spēlēs, organizēt visāda veida konkursus.

image012Projekts “Say “NO” to Youth unemployment” piedāvāja jauniešiem unikālu iespēju izpaust sevi, nodibināt jaunus kontaktus, dalīties ar savām idejām, deviņas dienas pavadīt laiku daudznacionālajā vidē, iegūt jaunas zināšanas par dažādām valstīm, kultūrām un tradīcijām. Pēc projekta noslēgšanas visi dalībnieki ieguva jaunatnes sertifikātu “Youth pass”.

Pašlaik projekta dalībnieki patstāvīgi katrs sava valstī izstrādā jaunas idejas nākotnes projektiem.

Biedrība “ERFOLG” arī turpmāk plāno organizēt līdzīga veida pasākumus un piedāvāt Daugavpils jauniešiem iespēju mācīties būt tolerantiem, aktīviem un atklāt jaunus horizontus. Ceram, ka šīs projekts kļuva par jauno starptautisko apmaiņas projektu un kreatīvo ideju sākumpunktu. Uz tikšanos Daugavpilī!

    Biedrība „ERFOLG”

Adrese: Cietokšņa 44, Daugavpils

Tālr.: 20371892, 65420019

erfolg@inbox.lv

www.erfolg.lv

Autore: Žanna DmitričenkoBookmark and Share