Noslēdzas jauniešu projekts “Dance World”

erfolg_erasmus_newBiedrība “ERFOLG” Daugavpilī no 2015. gada 23. maija līdz 2015. gada 31. maijam organizēja starptautisko jauniešu apmaiņas projektu „Dance World”. Projekta mērķis bija sniegt jauniešiem iespēju iepazīt citu Eiropas valstu kultūru caur dejām, ka arī attīstīt viņu dejošanas prasmes un iemaņas. Šo deviņu dienu laikā 30 dalībniekiem vecumā no 16 līdz 29 gadiem un grupu līderiem no Latvijas, Grieķijas, Turcijas, Spānijas un Čehijas Republikas tika sniegta iespēja izstrādāt kopīgo deju, kuras pamatā būtu rumbas, sambas, džaiva un moderno pop deju kustības.otra

Projekta sākumā vairāki dalībnieki nebija pārliecināti par savām dejošanas prasmēm, un soli pa solim palīdzēja viens otram kļūt pārliecinātākiem par savām spējām un prasmēm. Turklāt, jaunieši apguva dažādus deju stilus un veidus īsā laika periodā, lai izveidotu publisko pasākumu – kopīgo deju un prezentētu to ģimenes svētku „Zoomaifest” koncertprogrammā.

daugavProjekta aktivitātes bija ļoti daudzveidīgas un to tematika bija dejas, kā arī tās iekļāva  enerdžaizerus, ledus laušanas aktivitātes, ekskursijas, radošās darbnīcas utt. Katras valsts pārstāvji prezentēja radošās darbnīcas, kas ir raksturīgas tieši viņu valstij, kā arī prezentēja tās pasākuma „Zoomaifest” dalībniekiem un viesiem.

Katras valsts pārstāvji organizēja arī savas valsts nacionālo vakaru, kura laikā prezentēja savu valsti, kultūru un tradīcijas. Jaunieši bija ļoti radoši un prezentēja savas tradīcijas caur spēlēm, dejām un tradicionāliem ēdieniem.

11039268Projekta aktivitāšu laikā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Daugavpils pilsētas ievērojamākajām vietām, kā arī apmeklēt Daugavpils novadpētniecības muzeja māla mākslas centru, Daugavpils Centra vidusskolu, Jauniešu neformālās izglītības centru.

Beidzot, ģimenes svētki „Zoomaifest” bija īstais moments savu pūļu prezentēšanai. Dejošana ir smags darbs, bet tas arī atmaksājas. Jaunieši sagatavoja brīnišķīgu priekšnesumu, viņi bija tik ļoti aizrauti ar savu deju, ka pat nepamanīja cilvēkus sev apkārt. Viņi bija enerģijas pilni un dalījās savās emocijās un izjūtās ar klātesošajiem.

Projekta dalībnieki paveica milzīgu darbu un baudīja jauniešu apmaiņas radošo procesu. Turklāt, šis projekts veicināja sadarbību un dažādu valstu kultūras apzināšanos, tolerances un iecietības pilnveidošanu projektu jauniešu vidū.IMG_4758