Завершился проект “Water – water around me”

erasmus_ieluving_erLaika posmā no 20.10.2014. līdz 29.10.2014 Daugavpilī norisinājās projekts „Water – water around me”. Projekta mērķis bija informēt jauniešus no dažādām valstīm (Latvijas, Gruzijas, Turcijas un Spānijas) par ūdens svarīgumu cilvēka dzīvē, kur cilvēks sastopas ar ūdeni savā ikdienas dzīvē un kādam nolūkam to izmanto, kā arī par ūdens piesārņošanas problēmām un dzeramā ūdens kvalitāti dažādās valstīs.

Pirmajā dienā jaunieši iepazinās ar „ERASMUS+” programmu, kā arī ar projekta „Water around me” mērķiem un aktivitāšu plānu. Lai dalībnieki labāk iepazītos gan viens ar otru, gan ar Daugavpils pilsētu, viņiem tika piedāvāta orientēšanas spēle „City game”, kuras laikā bija jāpilda interesanti uzdevumi, piem., bija jādzied dziesma latviešu valodā Vienības laukumā. Nākamajās dienās jaunieši iepazīstināja visus projekta dalībniekus ar savām prezentācijām par ūdeni viņu valstīs un sagatavoja nelielu ziņojumu par savas valsts kultūru un tradīcijām, kā arī piedāvāja citiem nogaršot nacionālās virtuves cienastu. Visa projekta garumā jaunieši devās dažādās ekskursijās, lai iepazītos ar ūdens tematu. Projekta ietvaros tika apmeklēta ūdensgūtve “Ziemeļi” ūdens attīrīšanas sistēma, kur jauniešiem bija iespēja ar savām acīm ieraudzīt kādā veidā notiek ūdens attīrīšana un novērtēt dzeramā ūdens kvalitāti, tika apmeklēts arī Daugavpils ūdensvada muzejs, kur varēja apskatīt vēsturiskus dokumentus un fotogrāfijas, senas un mūsdienīgas ūdensvada un kanalizācijas ierīces, dažādas kartes un grāmatas par ūdens tematiku. Ļoti informatīva bija ekskursija uz Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu, kur projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar biologu un ekologu darbību. Taču visvairāk jauniešiem iepatikās ekskursija uz biologu pētniecības bāzi „Ilgas”, kur viņus gaidīja tikšanās ar ekologu M. Pupiņu. M.Pupiņš pastāstīja un paskaidroja daudz noderīgas informācijas par ūdens lomu mūsu dzīvē, kā arī ļāva paturēt rokās purva bruņurupuci. Pēc tikšanās ar M. Pupiņu jaunieši devās 4 km garā pārgājienā uz Riču ezeru, kur viņiem bija sagatavotas pusdienas. Daži braši jaunieši no Gruzijas un Turcijas pat izpeldējās Riču ezera vēsajos ūdeņos.

blueProjekta noslēguma dienās visiem dalībniekiem bija jāsagatavojas publiskajam pasākumam, kas notika DU, kura laikā jaunieši prezentēja sagatavotus plakātus par ūdeni un intelektuālo spēli „Fish Bank”. Projekta pēdējā dienā visi devās uz Daugavpils Olimpiskā centra baseinu, kur jautri pavadīja laiku. Kad pienāca laiks atvadīties no ārzemju ciemiņiem, daži nevarēja noturēt asaras – tik ļoti projekta dalībnieki paspēja sadraudzēties pa šo laiku.